Városlista
2026. március 26, csütörtök - Emánuel

Hírek

2025. Július 05. 07:07, szombat | Helyi

A holtág partján rakta le a szemetét, a horgászokkal is kiszúrt

A holtág partján rakta le a szemetét, a horgászokkal is kiszúrt

Valaki az otthonfelújításából fakadó hulladékelhelyezési problémáját a Mosoni-Duna holtág egyik, a megyei horgász szövetség által rendben tartott kikötőjében oldotta meg.

A Sporthorgász Egyesületek Győr-Moson-Sopron megyei Szövetségének halőrei összeszedték és elszállították a sittet. Sajnos a szemetelés nem egyedik eset, így ismét jelezzük: minden egyes zsák szemétre fordított összegből akár pluszban halat is vehettek volna, ami aztán betelepítve a horgászok foghatnának ki.

Előfordul, de nem elfogadható a „Nem én dobtam el!” védekezés sem, mert nem kell beleülnie sem a horgásznak a szemét közepébe. Sajnos a parttakarítást megcélzó egyesületi társadalmi munkákon is egyre kevesebben vesznek részt. (Forrás: https://www.horgszovgyor.hu)

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 26. 08:16, csütörtök | Helyi

Vetélkedő a helyi értékekről Győrben

Kunszigeti és csornai diákok nyerték meg a megyerikum vetélkedő vármegyei döntőjét.

2026. Március 26. 07:06, csütörtök | Helyi

Széchenyi-egyetem: tudatosan használjuk az MI-t!

A győri Széchenyi István Egyetem Szenátusa nemrég elfogadta az intézmény átfogó mesterségesintelligencia-szabályozási keretrendszerét.

2026. Március 26. 07:03, csütörtök | Helyi

Ismét életet mentett a szén-monoxid érzékelő

Jelzett néhány napja a szén-monoxid-érzékelő Dunaszentpálon, a Rákóczi Ferenc utcában egy családi házban. Kandallóval fűtöttek, ami a jelzéskor nem ment.

2026. Március 25. 08:06, szerda | Helyi

Ismét pályázhatnak a győri iskolák: 50 millió forintos támogatási keret nyílt meg

Győr Megyei Jogú Város Önkormányzata 2026-ban is meghirdette a „Győri Iskolák Támogatása” pályázatot, amelynek célja a városban működő oktatási intézmények fejlesztése, valamint az önkormányzati tulajdonú iskolaépületek állag