Hírek
2011. December 12. 07:30, hétfő |
Helyi
Forrás: HírTv
Adósságkezelési tanácsadók segítenek beosztani a rászorulók pénzét Győrben
Adósságkezelési tanácsadók segítenek beosztani a pénzt száznál is több győri, valamint Győr környéki családnak.
Az önkormányzat által alkalmazott szakemberekhez többnyire a közüzemi szolgáltatók irányítják azokat az ügyfeleket, akiknek a köztartozása még nem haladja meg a 400 ezer forintot - számol be a Hír TV.
A tanácsadók legfeljebb másfél évig, de legalább addig ellenőrzik a rászorulók háztartási kiadásait, amíg tartozásaikat ki nem egyenlítik. A résztvevő családoknak csupán a négy százaléka nem tudja befejezni sikeresen a programot.
- Közel százezer forint, amit most hirtelen, még a decemberi hónapra be kellene fizetni - ennek az arcát nem vállaló férfinak október óta nincs állása, volt munkáltatója pedig még tartozik neki kéthavi fizetésével. Hiába próbál, nem tud elhelyezkedni, a befizetetlen csekkek miatt pedig több felszólítást is kapott.
- Hozza magával a felszólító leveleket, szedje össze otthon, és egy papírra legyen kedves felírni, hogy melyik szolgáltatónál mennyi a hátraléka - közli a telefonos érdeklődésre az adósságkezelési tanácsadó.
Hosszabb munkanélküliség és devizaadósság. Legtöbbször ezek az okok vezetnek oda, hogy egy család bajba kerül.
Sass Szilvia adósságkezelési tanácsadó: "A családok általában úgy keresnek fel minket, hogy vagy a családsegítős, vagy gyermekjólétis kollégák irányítják őket hozzánk, vagy a közüzemi szolgáltató szokták az ügyfeleket küldeni. Velük rendszeres és folyamatos kapcsolatban vagyunk, elhelyeztünk náluk szóróanyagokat, így megtalál, aki ilyen problémával rendelkezik. Vagy aki már megfordult nálunk, esetleg a szomszédjának, ismerőseinek javasolja, hogy keressenek fel minket."
A tanácsadók akkor segítenek, ha a családnak van elegendő bevétele a számlák kiegyenlítéséhez, csak a pénzt nem jól osztják be.
Ácsné Drobenák Hajnalka tanácsadó: "4 százalék az, aki nem tudja befejezni ezt a programot, a 96 százalék sikeresen befejezi. Ez az adósságkezelés kifejezetten egy sikertörténet, az ügyfelek nagyon sok mindent tanulnak ez alatt a folyamat alatt, a tanácsadás számukra nagyon hasznos. Nagyon komoly fegyelemre szoktatjuk őket, komoly rendszerességre, kontrollra saját számláik, saját életük, a saját háztartás-gazdálkodásuk fölött."
Győrben 80, a megyeszékhely környékén további 20-30 eladósodott család van a szakemberek látókörében.
Ladányi Zsigmond körjegyző, Rétalap: "Vannak, akik önhibájukból, tehát az elmúlt 1-2 év alatt nem volt munkájuk, és ezért gyülemlett fel az adósságuk, azoknak a legnagyobb segítség, mert ott a munkavégzés és a kereseti hajlam megvan, és akik most el tudtak helyezkedni, és így tudják feldolgozni, de az egy összegbe történő megfizetés aránytalanul nagy terheket róna rájuk."
A nagyobb gond a notórius nem fizetőkkel van. Ha az ilyen családok nem működnek együtt a szakemberekkel, előbb megszüntetik náluk a villany-, a gáz, vagy a vízszolgáltatást, majd az önkormányzati lakásból is ki kell költözniük.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 05. 11:10, csütörtök | Helyi
Nem oszlatta fel magát a közgyűlés
A győri városházán tartott közgyűlésen hiába követelte a jelen lévő tömeg a markánsan Fidesz–KDNP-többségű testület feloszlatását, erre végül nem került sor.
2026. Február 05. 08:21, csütörtök | Helyi
Házasság hete 2026 Győrben
Idén ismét megrendezik Győrben a Házasság hetét, amely idén „A hűség szabadsága” mottóval várja a párokat, házaspárokat és minden érdeklődőt.
2026. Február 05. 08:08, csütörtök | Helyi
Könyvet automatából már Adyvárosban is
Könyvkölcsönző automatával bővült az adyvárosi könyvsziget, a berendezés a Kuopio parknál, a „telekönyv-fülke” mellett kapott helyet.
2026. Február 05. 07:08, csütörtök | Helyi
Ingyenes tűzifa igényfelmérés Győrben
Győr Megyei Jogú Város Önkormányzata a rendkívüli téli időjárás miatt szükséges egyes intézkedésekről szóló 2/2026. (I. 14.) Korm. rendelet alapján
