Városlista
2026. február 4, szerda - Ráhel

Hírek

2023. Február 13. 08:16, hétfő | Helyi

Áramszünet? Erről nem szabad megfeledkezni, rossz vége lehet!

Áramszünet? Erről nem szabad megfeledkezni, rossz vége lehet!

A szombati vihar összesen 3553 fogyasztói helyen szünetelt átmenetileg az áramszolgáltatás térségünkben. Ez komoly gondot okozhat bizonyos fűtési rendszereknél.

Leginkább azoknál, amelyeknél elektromosságra van szükség, hogy a felmelegített vizet a keringető szivattyú a fűtőtestekhez juttassa: áram, illetve keringetés nélkül a felhevült rendszer akár fel is robbanhat – figyelmeztet a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság.

Az ilyen esetek megelőzése érdekében jó szolgálatot tehet egy szünetmentes áramforrás, amely az áramkimaradás során is biztosítja a rendszer üzemszerű működését. Amennyiben ennek beszerzésére nincs lehetőség, akkor áramszünet idején nem szabad használni a fűtést.

Abban az esetben pedig, ha a fűtőeszközben már ég a tűz érdemes azt elfojtani és kitakarítani a parazsat és hamut is. Semmiképpen ne öntsenek vizet az égő, forró fűtőanyagra, mert a gőz miatt túlnyomás keletkezik a rendszerben és tönkreteheti azt – részletezi a közlemény.

A „kitárazott”, izzó fűtőanyagot mindenképpen hő- és tűzálló edényben kell tárolni még legalább 24 órán keresztül, olyan helyen, ahol nem okozhat tüzet.

Kiemelt kép forrása: pixabay.com

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 04. 08:15, szerda | Helyi

Győr-Szol: A hamis vádakkal szemben itt az igazság – Reakció Pintér Bence támadó posztjára

A közleményt változtatás nélkül közöljük.

2026. Február 04. 07:08, szerda | Helyi

A Fidesz szerint megfutamodott a polgármester

Mindezt a közleményéből tudjuk, amit péntek délután hozott nyilvánosságra a frakció. Ahogy Pintér Bence közleményét, úgy ezt is változtatás nélkül közöljük:

2026. Február 03. 08:22, kedd | Helyi

A polgármester elnapolta a közgyűlést és újabb feljelentéseket tett

Mindezt a közleményéből tudjuk, amit péntek kora délután hozott nyilvánosságra. Az előzményeket a pénteki közgyűlés legelejéről szóló tudósításunkban láthatják.