Hírek
2017. Október 12. 11:00, csütörtök | Belföld
Árverés alatt Rippl-Rónai festménye
Akár 120 millió forintért is elkelhet Rippl-Rónai József egyik legkorábbi \"kukoricás\" képe a Virág Judit Galéria őszi árverésén - írja a Népszava.
A Piacsek bácsi a sárga szobában című alkotás a galéria aukciójának szenzációja. A kép becsértéke 80-120 millió forint, és az október 14-i árverésen 55 millió forintos kikiáltási árról indul.
Ez a festő "kukoricás" stílusban megfestett legkorábbi képe. Az 1907-ben készült mű a kaposvári otthonképek lírai és legfrissebb darabja a galéria szerint.

Fotó: mutargy.com
Forrás: MTI/ gyorplusz.hu
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 05. 14:00, kedd | Belföld
A közlekedésfejlesztésre fordítható uniós források hazahozataláról tárgyal Brüsszelben Vitézy Dávid
A közlekedés- és infrastruktúrafejlesztésre fordítható európai uniós források minél gyorsabb hazahozataláról és felhasználásáról kezd tárgyalást a közlekedési és beruházási miniszteri poszt várományosa Brüsszelben
2026. Május 05. 13:00, kedd | Belföld
Tarr Zoltán: újra nyitva áll Európa a magyar fiatalok előtt
2026. Május 05. 11:00, kedd | Belföld
Magyar Péter: szabad tudomány nélkül nincs szabad ország
2026. Május 05. 09:00, kedd | Belföld
Radnai Márk: Balásy Gyula próbálja felmenteni magát, de semmi sem lesz elfelejtve
Balásy Gyula a NER multimilliárdosa elcsukló hangon próbálja felmenteni magát
