Városlista
2026. március 25, szerda - Irén, Írisz, Lúcia

Hírek

2026. Március 25. 07:04, szerda | Helyi

Béremelés és juttatásemelés a GYHG-nál

Béremelés és juttatásemelés a GYHG-nál

A szakszervezet, az üzemi tanács és a győri GYHG vezetése közösen döntött március 19-én,

a szokásos, negyedévente összehívott munkáltatói és érdekképviseleti egyeztetésen arról, hogy a 260 főt foglalkoztató hulladékgazdálkodási cégnél egységesen minden dolgozói juttatás emelkedik 2026-ban.

Nagy Csaba, a győri GYHG ügyvezetője az eseményen elmondta: a vállalat anyagilag stabil, működéséhez közel három éve nem vett igénybe folyószámlahitelt. Fejlesztette és fejleszti jármű- és gépparkját, új szolgáltatásokat vezet be a lakosság számára, élen jár a digitalizációban, és gazdaságilag is eredményes, amihez elengedhetetlen a dolgozók megbecsülése. A jó munkához jó fizetés jár, ezért a cég vezetése fontosnak tartja, hogy a győri GYHG kigazdálkodja a dolgozók javára a juttatások emelését, amit évről évre tovább bővít.

A megbeszélésen kiderült, hogy az idén 5 százalékos béremelésre kerül sor, emellett a dolgozók SZÉP-kártyájára a tavalyi 35 ezer forinttal szemben immár 37 500 forint érkezik, miközben továbbra is 12 ezer forintos élelmiszer-utalványban részesülnek. Jó hír a munkavállalóknak, hogy az idén a cég már a munkába járás költségének 100 százalékát téríti, így a munkavállalóknak nem kell fizetniük a tömegközlekedési bérleteikért. Az autóval munkába járók költségeit a törvényi maximum összegen számolják el. A cég iránti hűséget is megnövelt összeggel, 30 és 125 ezer forint közötti törzsgárdajutalommal díjazza a vállalat. 15 ezer forintról 50 ezer forintra nő a szemüvegtámogatás, a gyermekenkénti iskolakezdési támogatás 30 ezer forintról 35 ezer forintra, a temetési segély pedig 50 ezerről 80 ezer forintra emelkedik. Újdonságként a cég az idén bevezeti a 100 ezer forintos házasságkötési, valamint a 100 ezer forintos családalapítási támogatást.

Az egyeztetésen a szakszervezet, az üzemi tanács és a győri GYHG vezetése egyhangúlag fogadta el a 2026. évi bér- és juttatásemelést, és egyetértett abban is, hogy a juttatások emelése 2026. január 1-jéig visszamenőleg érvényes, így azokat 2026. május 8-án a cég minden dolgozójának kifizeti.

A találkozót követően Barián Attila szakszervezeti helyi vezető elmondta, hogy egyeztetés és korrekt párbeszéd mentén alakult ki a 2026. évi juttatások emelkedésének mértéke.

– Jó, hogy stabil a GYHG, így van pénz és szándék a dolgozók megbecsülésére, de mi is figyelemmel vagyunk a cég helyzetére – mondta a szakszervezeti vezető.

– Az üzemi tanács minden olyan területen, ahol szerette volna, eredményt ért el. Javaslatainkat a GYHG vezetése befogadta, volt olyan bérelem, amelyet a mi kérésünknél is nagyobb mértékben növelt a menedzsment – szögezte le Miski Szilárd, az Üzemi Tanács elnöke.

A szakszervezet, az üzemi tanács és a győri GYHG vezetőinek egyeztetésén abban is megállapodtak, hogy a győri közüzem augusztus 30-án a győri Xantus János Állatkertben tartja családi napját, ahová a dolgozók mellett a családtagokat is szeretettel várják.

(Fotó: gyhg)

Címkék: fizetésemelés, győr, GYHG

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 25. 08:06, szerda | Helyi

Ismét pályázhatnak a győri iskolák: 50 millió forintos támogatási keret nyílt meg

Győr Megyei Jogú Város Önkormányzata 2026-ban is meghirdette a „Győri Iskolák Támogatása” pályázatot, amelynek célja a városban működő oktatási intézmények fejlesztése, valamint az önkormányzati tulajdonú iskolaépületek állag

2026. Március 25. 08:05, szerda | Helyi

Indul a tavaszi Egészség-Piac Győrben – mutatjuk az első öt helyszínt

Tavasszal ismét elindul az Egészség-Piac lakossági egészségmegőrző programsorozat Győrben.

2026. Március 24. 08:24, kedd | Helyi

A rangadó után: a számok nem hazudnak

A számok mögé nézve is kirajzolódik, milyen intenzitású és kiélezett csatát hozott a Győri Audi ETO KC és az FTC-Rail Cargo Hungaria szerdai rangadója.

2026. Március 24. 08:10, kedd | Helyi

Gyerekek telepítettek halakat a Mosoni-Dunába

Gyerekek segítségével telepítettek halakat a sporthorgászok a Mosoni-Dunába Győrben. Márna, domolykó és kecsege került a vödrökbe, onnan pedig a folyóba.