Városlista
2025. december 19, péntek - Viola

Hírek

2019. Augusztus 28. 07:53, szerda | Helyi

Búcsúzik a színpadtól A tündérlaki

Búcsúzik a színpadtól A tündérlaki

Szeptember 2. és 8. között rendezik meg a Vidéki Színházak Fesztiválját a budapesti Thália Színházban, ahol hét nap alatt kilenc előadást láthat a közönség, többek között a Győrben megkedvelt A tündérlaki lányok is.

Lantos Anikó fesztiváligazgató a rendezvény keddi budapesti sajtótájékoztatóján elmondta: nyolcadik alkalommal rendezi meg a Thália Színház a fesztivált, amelynek nyitóelőadásaként hétfőn a debreceni Csokonai Nemzeti Színház produkcióját, a Lear című darabot tűzik műsorra.

Az Ilja Bocsarnikovsz rendezésében, Ráckevei Anna főszereplésével látható produkciót a Thália Színház nagyszínpadán mutatják be. A fiatal orosz rendező nem először érkezik a debreceni társulattal Budapestre, tavaly Csehov Három nővér című művét játszották nagy sikerrel a fesztiválon – idézték fel a sajtótájékoztatón.

A Leart alakító Ráckevei Anna arról beszélt, hogy másfajta kapcsolat van egy apa és a lányai között, mint egy anya és a gyermekei között, a rendező pedig az utóbbi viszonyról szeretett volna beszélni az előadásban.

Lantos Anikó elmondta: a fesztivál második előadásaként kedden látható a salgótarjáni Zenthe Ferenc Színház produkciójaként Heinrich von Kleist vígjátéka, Az eltört korsó. Az egyfelvonásos darab rendezője Tarnóczi Jakab. Ezt követi szeptember 4-én a Győri Nemzeti Színház produkciója: Heltai Jenő A tündérlaki lányok című művét adják elő Forgács Péter rendezésében. Szeptember 5-én Edmond Rostand Cyrano című darabját láthatja a közönség a Miskolci Nemzeti Színház előadásában, Keszég László rendezésében.

Szeptember 6-án a Váci Dunakanyar Színház és a dunaújvárosi Bartók Kamaraszínház közös produkciójaként Anton Pavlovics Csehov Ványa bácsi című színműve látható a fesztiválon. Az előadást Jaroszlav Fedorisin rendezte.

Szeptember 7-én, szombaton két előadás is várja az érdeklődőket. A nagyszínpadon a kecskeméti Katona József Színház előadása, A király beszéde látható, amely a 2010-ben bemutatott, David Seidler forgatókönyvéből készült film adaptációja. A Béres Attila rendezésében játszott darabban Zayzon Zsolt és Kőszegi Ákos alakítja a főbb szerepeket. Az Arizona Stúdióban a Békéscsabai Jókai Színház produkciója, David Ives Vénusz nercben című darabja Tege Antal rendezésében látható.

A fesztivált szeptember 8-án, vasárnap két előadás zárja. A nagyszínpadon a tatabányai Jászai Mari Színház produkciójában Jaroslav Hasek Svejk című művét Spiró György átiratában, Tapasztó Ernő rendezésében láthatja a közönség. Az Arizona Stúdióban a kaposvári Csiky Gergely Színház a Korai menyegző című darabot mutatja be a szerző, Olt Tamás rendezésében.

A nagyszínpadi előadások este hétkor, a stúdióelőadások délután négy órakor kezdődnek.

A produkciókat idén négytagú zsűri díjazza, amelynek tagja Mohácsi Szilvia, a Karc FM felelős szerkesztője; Szabó Borbála író; Szabó Gabi színésznő és Verebes Ernő, a Nemzeti Színház vezető dramaturgja.

Lantos Anikó elmondta: az idén a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alappal (MTVA) való együttműködés keretében a fesztivál öt produkciójáról – a Lear, Az eltört korsó, a Cyrano, a Ványa bácsi és a Svejk című előadásról –televíziófelvétel is készül.

Forrás: hirado.hu

Kép: Csobay Dániel fotográfus (Korábbi kép, részlet A tündérlaki lányok előadásból a Győri Nemzeti Színházban)

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 19. 08:29, péntek | Helyi

Iskolák kapták a Baross Gábor – Győr Gazdaságáért díjat

Győr Megyei Jogú Város Önkormányzata idén harmadik alkalommal rendezte meg évzáró gazdasági eseményét és a város egyik legrangosabb elismerésének, a Baross Gábor – Győr Gazdaságáért díjnak átadóünnepségét.

2025. December 19. 08:05, péntek | Helyi

Sokat tettek a drogprevenció és bűnmegelőzés területén

Az önkormányzat minden évben két olyan szakembert részesít elismerésben, akik a drogprevenció, az egészségfejlesztés, a kezelés vagy a kínálatcsökkentés területén kiemelkedő, példaértékű munkát végeznek.

2025. December 19. 07:03, péntek | Helyi

Pezseg most az élet, koncertözön a Bridge-ben

Pezseg most az élet, koncertözön a Bridge-ben

2025. December 18. 08:24, csütörtök | Helyi

Több mint 370 alkotás érkezett az adventi rajzpályázatra – adták át a díjakat

Ünnepélyes keretek között adták át a Győr Megyei Jogú Város Önkormányzata által meghirdetett adventi rajzpályázat díjait.