Városlista
2026. augusztus 4, kedd - Domonkos

Hírek

2011. Szeptember 11. 12:00, vasárnap | Helyi
Forrás: Nyugathír

Devizahitelek: a győri ingatlanszakértő szerint könnyítést jelent az új javaslat

Devizahitelek: a győri ingatlanszakértő szerint könnyítést jelent az új javaslat

A devizaalapú hitelek egy összegű visszafizetése elsősorban azoknak jelent könnyebbséget, akiknek már nincs sok hátra a törlesztés futamidejéből...

Vagy összegyűlhetett annyi tartalékuk, hogy az egy összegű befizetést vállalni tudják - véli Molnár Kristóf győri ingatlanszakértő.

A szakértő szerint a forinthitelre váltásnál sem lehet majd azzal számolni, hogy a törlesztő részletek drasztikusan mérséklődni fognak, ellenben csökken annak a kockázata, hogy a tőketartozás jelentősen változzon.

"Annak idején a hitelezési gyakorlatban nagyon sokszor előfordult, hogy nulla százalék önerővel tudtak felvenni hiteleket. Hát, ott kerültek nagyobb bajba általában az adósok. Valószínűleg ezt a visszafizetést azok tudják majd jobbára vállalni, akiknek már nincs sok a futamidőből, 2-3 év, tehát ott azért összegyűlhetett annyi tartalék, hogy vissza tudják fizetni ezeket a hiteleket. Akik bajban vannak, ott ez nem megoldás, hiszen nem hitelképesek, és tartalékaik sincsenek, úgyhogy ott esetleg az eszközkezelő, vagy az ócsai beruházás, ahol lakást kapnak vagy bérelni tudnak, tehát ezek a verziók tudnak majd segíteni rajtuk. Aki nagyobb hitelt vett fel, aki nagyobban gondolkodott, valószínűleg azért ott vannak kisebb-nagyobb tartalékok, tehát ők még pár évig tudták volna húzni a törlesztést is. Én mindenképpen azt gondolom, hogy ez nagy segítség nekik is, és Magyarország svájci frank és euró alapú eladósodottsága csökkenni fog. Azt hiszem, hogy nagyon-nagyon sokan fognak élni ezzel a lehetőséggel.

Valószínűleg azoknak, akik a végtörlesztést válasszák, és forinthitelre átváltják a hiteleket, nekik a havi törlesztő részlet drasztikusan nem fog csökkenni ezáltal, úgyhogy erre számítani kell. Itt igazából a kockázat, hogy nem mehet el sokkal jobban a hitel, nem mehet el a tőketartozás, igazából ezt küszöböli ki ez a hatás, de aki bajban van, aki nem tudja fizetni jelenleg sem a hitelét, a megemelkedett tartozását, azon nem fog segíteni ez a javaslat sem."

Címkék: Openhouse

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 04. 08:26, kedd | Helyi

Séta a római kori és 20. századi kincsek között

Augusztusban is lesznek nyitott tárlatvezetések a Rómer Múzeumban. Az érdeklődők könnyed élménygyűjtés keretében ismerthetik meg például Győr a római kori múltját.

2026. Augusztus 04. 08:07, kedd | Helyi

Felpezsdült az albérletpiac Győrben

Túl vannak az izgalmakon a leendő egyetemisták – legalábbis, ami a ponthatárokat illeti. A neheze ugyanis sokaknak csak most kezdődik: lakást kell találni szeptemberig.

2026. Augusztus 04. 07:06, kedd | Helyi

Hagyományteremtő eseményre érkeznek Győrbe a régi zene mesterei

Első alkalommal rendezik meg augusztus 16. és 21. között a Győri Régi Zenei Hetet a győri bencés templomban és gimnáziumban.

2026. Augusztus 03. 08:13, hétfő | Helyi

Ilyen volt az idei érettségi: könnyebb töri, nehezebb magyar és szinte változatlan matek

Nagyjából így foglalhatók össze a 2026-os érettségi eredményei.