Hírek
2026. Április 17. 08:07, péntek | Helyi
Dézsi Csaba Andrást tanúként hallgatták ki a GYHG-perben
A győri hulladékgazdálkodási per középpontjában a GYHG Nonprofit Kft. korábbi vezetője, K. Tamás áll, akit hűtlen kezeléssel vádolnak.
A vád szerint 2020-ban egy alvállalkozóval, A. Alexanderrel együtt mintegy 758 millió forintos kárt okoztak a városnak túlárazott, indokolatlan vagy részben nem teljesített szerződésekkel. Ezek különféle szolgáltatásokra – például marketingre, őrzés-védelemre és tanácsadásra – vonatkoztak.
K. Tamás védekezésében azt állította, hogy valójában politikai utasításokat hajtott végre, és a döntések mögött a városvezetés állt. Szerinte Dézsi Csaba András és bizalmi köre határozta meg, kikkel kell szerződni, az utasításokat pedig közvetítőkön keresztül kapta. Azt is hangsúlyozta, hogy aki nem követte ezeket, elveszíthette az állását, és szerinte ez nem egyedi jelenség, hanem országos gyakorlat.
Ezzel szemben Dézsi tanúként határozottan tagadta a vádakat. Állítása szerint ő csak stratégiai elvárásokat fogalmazott meg – például, hogy Győr tiszta legyen alacsony költségek mellett –, az operatív döntéseket pedig a cégvezetésre bízta. Többször hangsúlyozta, hogy nem szakértője a hulladékgazdálkodásnak, és visszautasította, hogy utasításokat adott volna konkrét szerződések megkötésére.
A perben ellentmondó képek rajzolódnak ki: a vádlottak szerint a városházáról irányították a cég működését, míg Dézsi szerint a felelősség a cégvezetőké, akiknek kötelességük lett volna ellenőrizni az aláírt szerződéseket. A volt polgármester „nonszensznek” nevezte a vádakat, és azt állította, hogy alig ismeri vádlottakat.
Az ügy hátterében az is szerepel, hogy a GYHG működése sokáig átláthatatlan volt, és csak egy oknyomozó cikk (amit Pintér Bence még újságíróként jegyzett) után kerültek napvilágra a problémák. A bírósági eljárás során további tanúk meghallgatása várható, köztük egykori városvezetők és tanácsadók.
(Fotó: Oxygen Hírügynökség)
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 09. 10:26, kedd | Helyi
Csajok Miniben…, de nem úgy!
Beszélgetés Buza Zsuzsa rallyversenyzővel az 59. Mecsek Rally előtt.
2026. Június 09. 08:22, kedd | Helyi
Megvan, ki lesz a nyárnyitó koncert fellépője
A hagyományoknak megfelelően június 13-án, szombaton 21 órától nyárnyitó koncerttel kezdődik a programszezont a Dunakapu téren. Kiderült, ki lesz az idei fellépő.
2026. Június 09. 08:08, kedd | Helyi
Köszönet és elismerés a pedagógusoknak Győr városi ünnepségén
A pedagógusok áldozatos munkája előtt tisztelgett Győr Megyei Jogú Város Önkormányzata a Városházán rendezett pedagógusnapi ünnepségen.
2026. Június 09. 07:08, kedd | Helyi
Női kézilabda BL – Johansson: a Metz volt a legjobb csapat az idényben
Per Johansson, a Győri Audi ETO KC női kézilabdacsapatának vezetőedzője szerint a Bajnokok Ligája vasárnapi döntőjét megnyerő francia Metz HB volt az idény legjobb csapata.
