Városlista
2025. december 20, szombat - Teofil

Hírek

2024. Augusztus 26. 09:15, hétfő | Helyi

Dézsi támogatja Benkovich Ferenc terveit

Dézsi támogatja Benkovich Ferenc terveit

A „Polgármesteri Vizit” harmadik fajsúlyos témája a marcalvárosi kiserdő volt

Amely kapcsán Dézsi Csaba András ismét elmondta, hogy Győr a kiserdő döntő részét szeptemberben védetté nyilvánítja, 5 százalékát viszont építésre engedélyezi.

Az újdonság az a kijelentése volt, ami a kényszernyugdíjazott Benkovich Ferenc plébánosra vonatkozott. „Az idősotthon bővítése, az építő ember szándéka találkozik a város igényeivel. Mi szeretjük őt, elismerjük a munkásságát, és főleg ebben a nehéz helyzetben, amiben van, ezt az alkotási lehetőséget meg kell adni neki.”

Dézsi aztán keményebb hangvételre váltott: „olyan emberek pampognak, akiknek a támogatója a sokszorosát hasította ki az erdőből”, szerinte „azért akarják megakadályozni a közgyűlési döntést, hogy később az egészet beépítsék.” „Zöldnek látszanak, de inkább sötétség van belül”, mondta, aztán nevén nevezte az építési lobbit is.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 20. 08:26, szombat | Helyi

Ezt érdemes tudni az ünnepi hulladékszállításról

A hulladékszállítás december 24-én, december 25-én, december 26-án, december 31-én és 2026. január 1-jén változás nélkül történik.

2025. December 20. 08:05, szombat | Helyi

Fakivágás lesz a Püspökerdőben – mutatjuk hol

Szeretnénk felhívni a győri Püspökerdő látogatóinak figyelmét:

2025. December 20. 07:05, szombat | Helyi

Megkezdődött az ebösszeírás

Győr Megyei Jogú Város Önkormányzata az állatok védelméről és kíméletéről szóló törvényben előírt kötelezettsége alapján 2025. december 15. – 2026. március 15. között ebösszeírást szervez.

2025. December 19. 08:29, péntek | Helyi

Iskolák kapták a Baross Gábor – Győr Gazdaságáért díjat

Győr Megyei Jogú Város Önkormányzata idén harmadik alkalommal rendezte meg évzáró gazdasági eseményét és a város egyik legrangosabb elismerésének, a Baross Gábor – Győr Gazdaságáért díjnak átadóünnepségét.