Városlista
2025. december 20, szombat - Teofil

Hírek

2025. Február 13. 07:15, csütörtök | Helyi

Engedély nélkül nem lehet agancsot gyűjteni

Engedély nélkül nem lehet agancsot gyűjteni

Elkezdődött és a következő hetekben tart a gímbikák agancshullatási időszaka. Ilyenkor sokan indulnak az erdőre, hogy megtalálják a leesett koronákat.

Fontos tudni azonban, hogy amennyiben a gyűjtőnek nincs írásbeli engedélye a területileg illetékes vadászatra jogosult szervezettől, lopást követ el, ha hazaviszi az agancsot, aki pedig felvásárolja, orgazdává válik. Emellett a vad zavarásáért vadvédelmi bírság is kiszabható az illegális agancsgyűjtőre.

A hullatott agancs – a pénzben kifejezett, vadgazdálkodási és az ennél is magasabb forgalmi értéke mellett – fontos információval is bír a vadgazdálkodó számára az adott egyedre és az állományra vonatkozóan, a gyűjtés ezért is folytatható kizárólag a vadászatra jogosult engedélyével. Aki engedéllyel rendelkezik, keresés közben annak sem szabad hangoskodással zavarni, meghajtani az állományt, hiszen ez az egyedek sérüléséhez vezet. A bikák menekülés közben leverhetik az egyébként még levetésre nem érett agancsot, ami koponyasérüléshez, azaz az agancstőnek nevezett csontnyúlvány töréséhez is vezethet. Mindezen túl pedig a vadállomány zavarása miatt a télen nagyobb – akár több száz egyedből álló – csapatok menekülés közben gyakran keresztezik a közutakat, ami fokozott balesetveszélyhez vezethet.

Az Országos Magyar Vadászati Védegylet, mint a vadászatra jogosult szervezetek érdekképviselete, nyomatékosan kéri az erdőjárókat és az agancsgyűjtés iránt érdeklődőket, hogy feltétlenül vegyék figyelembe a leírtakat illetve a vonatkozó jogszabályi hátteret a magyar szarvasállomány, a vadgazdálkodók és saját maguk érdekében!

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 19. 08:29, péntek | Helyi

Iskolák kapták a Baross Gábor – Győr Gazdaságáért díjat

Győr Megyei Jogú Város Önkormányzata idén harmadik alkalommal rendezte meg évzáró gazdasági eseményét és a város egyik legrangosabb elismerésének, a Baross Gábor – Győr Gazdaságáért díjnak átadóünnepségét.

2025. December 19. 08:05, péntek | Helyi

Sokat tettek a drogprevenció és bűnmegelőzés területén

Az önkormányzat minden évben két olyan szakembert részesít elismerésben, akik a drogprevenció, az egészségfejlesztés, a kezelés vagy a kínálatcsökkentés területén kiemelkedő, példaértékű munkát végeznek.

2025. December 19. 07:03, péntek | Helyi

Pezseg most az élet, koncertözön a Bridge-ben

Pezseg most az élet, koncertözön a Bridge-ben

2025. December 18. 08:24, csütörtök | Helyi

Több mint 370 alkotás érkezett az adventi rajzpályázatra – adták át a díjakat

Ünnepélyes keretek között adták át a Győr Megyei Jogú Város Önkormányzata által meghirdetett adventi rajzpályázat díjait.