Hírek
2022. Április 28. 08:15, csütörtök | Helyi
Enyhén csökken a szennyvízmintákban az örökítőanyag koncentrációja
Országos átlagban kismértékű csökkenést mutat a koronavírus örökítőanyagának koncentrációja a szennyvízben – közölte a Nemzeti Népegészségügyi Központ.
A vizsgált települések közül csökkenő tendencia van Békéscsabán, Szegeden és Tatabányán. Budapest északi mintájában, Miskolcon és Tatabányán viszont ismét növekedés figyelhető meg.
A koronavírus-örökítőanyag koncentrációja 17 mintavételi helyen továbbra is az emelkedett, míg Egerben, Győrben, Szekszárdon, Veszprémben és Zalaegerszegen a mérsékelt tartományba esik – olvasható az NNK közleményében.

Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 20. 08:27, szombat | Helyi
Bajnokok Ligája – Izlandi ellenféllel kezd az ETO FC a selejtezőben
Az izlandi Víkingur Reykjavík ellen kezdi meg szereplését a magyar bajnok ETO FC a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező első fordulójában.
2026. Június 20. 08:05, szombat | Helyi
Séta az orvossal Győrben is
Tizedik alkalommal indul el a Séta az orvossal június utolsó vasárnapján Győrben.
2026. Június 20. 07:08, szombat | Helyi
Az Év e-sport-egyeteme díjat nyerte a Széchenyi István Egyetem
A Széchenyi István Egyetem nyerte el az Év e-sport-egyeteme címet a Telekom Év E-sportolója Gálán, amelyet a Magyar E-sport Szövetség (HUNESZ) és az Egymillióan a Magyar E-sportért Egyesület (Esportmilla) szervezett.
2026. Június 19. 16:49, péntek | Helyi
Naponta 100 ezer gyógyszert szállíthatnak ki a PHOENIX új győri logisztikai központjából
Elkészült új gyógyszerlogisztikai központja a 30 éves PHOENIX Pharma Zrt.-nek Győrben. A mintegy 8 milliárd forintos beruházással a létesítmény az Észak-Dunántúl gyógyszerellátásának egyik meghatározó bázisa lesz, amely várhatóan
