Hírek
2013. Április 12. 08:41, péntek | Helyi
Fénymásolással gyarapította vagyonát
Ismét hamis tízezresekkel próbálkozott az a 26 éves pannonhalmi férfi.
Ismét hamis tízezresekkel próbálkozott az a 26 éves pannonhalmi férfi, aki március végén már egy győri büfében akart az általa nyomtatott papírpénzzel fizetni. Akkor kettő, most öt fénymásolt tízezres bankó, valamint pár gramm drog került elő ruházatából.
A járőrök vonták ellenőrzés alá Győrben a Tihanyi Árpád úton 2013. április 09-én este a 26 éves pannonhalmi férfit. Cs. József zsebéből öt darab, hamis, fénymásolattal készített tízezer forintos bankjegy, valamint egy alufóliába csomagolt marihuána került elő.
A rendőrök előtt már jól ismert férfi kihallgatása során részben tett beismerő vallomást. Elmondta, hogy a bankókat ő maga fénymásolta csupán azért, hogy a „csajoknál jobb színben tűnjön fel”. Gazdagnak és „menőnek” akarta magát feltüntetni előttük. A legyártott tízezresekkel a város több üzletében is fizetett.
Beismerte, hogy a nála talált cannabisból aznap reggel is fogyasztott. A növényi származék hatóanyagát vegyészszakértő vizsgálja.
Cs. Józsefet nem először állították már elő a rendőrök pénzhamisítás gyanúja miatt. Március végén egy győri büfében akarta a fénymásolt papírdarabot fizető eszközként „elsütni”. Sikertelenül. A falatozóban dolgozó szóvá tette neki a silány másolatot, mire a férfi kisebb címletű pénzt vett elő és azzal egyenlítette ki tartozását. A rendőrök Győr belvárosában igazoltatták a gyanúsítottat és ott kérték számon tőle a fénymásolt bankjegyeket. A ruházatában talált két darab hamis tízezres címletet akkor azzal magyarázta, hogy ruhaárusként egy vásárlótól kapta és fel sem tűnt neki, hogy azzal bármi baj lehet.
Cs. József ellen folytatólagosan, kisebb értékű pénzre elkövetett hamis pénz forgalomba hozatala és kábítószerrel visszaélés megalapozott gyanúja miatt folytatja a nyomozást a Győri Rendőrkapitányság.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 20. 08:25, péntek | Helyi
Elkészültek az eSZJA tervezetek
Már elérhetők a személyi jövedelemadó-bevallási tervezetek az eSZJA felületén.
2026. Március 20. 08:06, péntek | Helyi
Kevesebb a beteg, de még nincs vége a szezonnak
Nemcsak a felnőttek, hanem a gyermekek szervezetét is megviselheti a hirtelen jött felmelegedés.
2026. Március 20. 07:05, péntek | Helyi
Látványtelepítés lesz Halak napján a Mosoni-Dunába
A Víz Világnapja és a Halak Napja alkalmából ismét látványtelepítéssel készül a megyei horgász szövetség pénteken.
2026. Március 19. 08:24, csütörtök | Helyi
Új helyen a halottakkal kapcsolatos ügyintézés
Mutatjuk, hol találja meg az új irodát a Petz-kórházban.
