Városlista
2026. március 26, csütörtök - Emánuel

Hírek

2025. Március 04. 09:12, kedd | Helyi

Fidesz: A városnak működnie kell!

Fidesz: A városnak működnie kell!

A frakciók reagáltak a csütörtöki maratoni közgyűlésre, pontosabban az elfogadott költségvetésre. A Fidesz-KDNP az alábbi közleményt adta ki.

„Örülünk, hogy a február 27-re elnapolt közgyűlésen frakciónk is kifejthette véleményét. Már csak azért is, mert a győriek döntése értelmében 2006 óta, vagyis 19 éve adja a politikai közösségünk a közgyűlés többségét. Az elmúlt másfél évtizedben a magyar kormánnyal közösen sokan tettünk a városunkért. A befizetett szolidaritási hozzájárulás sokszorosa került vissza városunkba, amit bizonyítanak a megvalósult fejlesztések is, csak néhány a beruházások sorában: megépült a keleti elkerülő, az Audi Aréna, az Aqua Sportközpont, az Olimpiai Sportpark, a termálfürdő, a Győr-Pannonhalma kerékpárút. De a többi között 50 új buszt állítottunk be a közösségi közlekedésbe, a Széchenyi István Egyetem soha nem látott fejlesztésen ment keresztül, városrehabilitáció kapcsán a közkedvelt tereinket is felújíthattuk, továbbá a Győrben működő cégek, kis- és közepes vállalatok is rengeteg forrást kaptak az elmúlt időszakban.

A tavalyi választás eredményeként, a győriek úgy döntöttek: Pintér Bencét választják meg polgármesternek, és ugyanezen győri választópolgárok döntöttek a közgyűlés összetétele mellett is, vagyis, hogy 14 Fidesz-KDNP-s képviselő foglaljon helyet a testületben és közvetlenül képviselhessék a városrészekben élők érdekeit.

Együttműködésre vagyunk kötelezve, amit a Fidesz-KDNP győri frakciója elfogadott és ahogy eddig, úgy a jövőben is konszenzusra törekszünk. A költségvetés kapcsán is azt tartottuk szem előtt, hogy egy működő költségvetés szolgálja a várost, és az itt élőket.

Pintér Bence taktikázva, a győrieket is megvezetve, jogi trükkök sorát vetette be, ismét bizonyította, hogy nem veszi figyelembe a győriek akaratát. Ennek ellenére, a Fidesz-KDNP győri frakciójának köszönhetően egy utolsó módosító javaslattal, minden képviselő egyezségre jutott.

Meggyőződésünk, hogy javaslataink segítségével, minden változtatás a győriek érdekeit szolgálja. Mert Győr többet érdemel!”

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 26. 08:16, csütörtök | Helyi

Vetélkedő a helyi értékekről Győrben

Kunszigeti és csornai diákok nyerték meg a megyerikum vetélkedő vármegyei döntőjét.

2026. Március 26. 07:06, csütörtök | Helyi

Széchenyi-egyetem: tudatosan használjuk az MI-t!

A győri Széchenyi István Egyetem Szenátusa nemrég elfogadta az intézmény átfogó mesterségesintelligencia-szabályozási keretrendszerét.

2026. Március 26. 07:03, csütörtök | Helyi

Ismét életet mentett a szén-monoxid érzékelő

Jelzett néhány napja a szén-monoxid-érzékelő Dunaszentpálon, a Rákóczi Ferenc utcában egy családi házban. Kandallóval fűtöttek, ami a jelzéskor nem ment.

2026. Március 25. 08:06, szerda | Helyi

Ismét pályázhatnak a győri iskolák: 50 millió forintos támogatási keret nyílt meg

Győr Megyei Jogú Város Önkormányzata 2026-ban is meghirdette a „Győri Iskolák Támogatása” pályázatot, amelynek célja a városban működő oktatási intézmények fejlesztése, valamint az önkormányzati tulajdonú iskolaépületek állag