Városlista
2023. május 30, kedd - Zsanett, Janka

Hírek

2012. December 29. 10:42, szombat | Helyi
Forrás: Pozsgai Kitti

Fontos tudnivalók a tűzijáték vásárlásról és használatról

Fontos tudnivalók a tűzijáték vásárlásról és használatról

Az utóbbi évek tapasztalatainak figyelembevételével, megújult a pirotechnikai tevékenységről szóló jogszabály, a változások a tűzijátékok biztonságosabb felhasználását szolgálják.

Az 1. pirotechnikai osztályba tartozó termékeket (ezeket korábban játékos pirotechnikai terméknek nevezték) már a 14. életévüket betöltött személyek is megvásárolhatják. Ezek az eszközök nagyon alacsony kockázatot jelentenek és elhanyagolható zajt okoznak, azokat behatárolt területen való használatra szánják.

A 2. pirotechnikai osztályba tartozó kis tűzijátékok (például rakéták, bombatelepek, római gyertyák) megvásárlásához azonban már igazolni kell, hogy a vevő elmúlt 16 éves. Ezen termékek kockázata és zajszintje alacsony, szabadban lévő, behatárolt területen való használatra készülnek.

Az 1. és 2. osztályba sorolt pirotechnikai termékekből egy időben összesen nettó 1 kilogrammot lehet tárolni.

A 3. pirotechnikai osztályba a közepes kockázatot jelentő, szabadban lévő, nagy nyílt területen felhasználható termékek tartoznak, a használatukkor keletkező zaj szintje sem ártalmas az emberi egészségre. Ide tartozó eszközt december 28-a és 31-e között engedély nélkül vásárolhatnak a 18. életévét betöltött személyek. A tűzijátékokat felhasználni a használati és kezelési útmutatóban meghatározottak szerint december 31-én 18 órától a következő naptári év január 1-jén 6 óráig lehet. A fel nem használt vagy hibás, 3. pirotechnikai osztályba tartozó termékeket január 5-ig a vevő köteles a forgalmazónak visszaszállítani, aki ezt köteles térítésmentesen és költség felszámítása nélkül visszavenni.

25 dolog, amit tudni kell a biztonságos tűzijáték használatról.

Ezek érdekelhetnek még

2023. Május 29. 09:15, hétfő | Helyi

Állatkerti kalandok

Értelmi sérültséggel élőket látott vendégül a győri Xantus János Állatkert.

2023. Május 29. 08:15, hétfő | Helyi

Népművészeti alkotásokat zsűriztek

Népi iparművészeti alkotásokat zsűriztek a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara székházában.

2023. Május 28. 09:15, vasárnap | Helyi

Pünkösd 2023 – Így alakul a parkolás, a piacok és a temetők nyitvatartása

A Győr-Szol közzétette, hogyan alakul a parkolás, a köztemetők, valamint a piacok nyitvatartása a pünkösdi hosszúhétvégén.

2023. Május 28. 08:15, vasárnap | Helyi

Áder János: Tíz év alatt 50%-kal nőhet az energiafogyasztás

A volt államfő a diákoknak beszélt az megújuló energiaforrásokról és a környezetvédelem fontosságáról is.