Hírek
2025. November 16. 07:11, vasárnap | Helyi
Győr idén is csatlakozik a Koraszülöttek Világnapjához
Világszerte november 17-én tartják ezt a napot, hogy felhívják a figyelmet az idő előtt világra jött babákra, családjaikra és az őket segítő egészségügyi dolgozók áldozatos munkájára.
A világnapot az EFCNI (European Foundation for the Care of Newborn Infants) kezdeményezte, hazánkban pedig a KORE – Koraszülöttekért Országos Egyesület honosította meg 2012-ben. A szervezet 2011 óta dolgozik azon, hogy tájékoztatással, közösségépítéssel és érdekképviselettel segítse a koraszülött babák családjait, valamint társadalmi kampányaival – mint a #lilanap – erősítse az összefogást az érintettekért.
Idén újdonságként az egyesület egy kifejezetten a világnapra szánt weboldalt indított – a www.koraszulottekvilagnapja.hu – ahol fontos információk, inspirációs lehetőségek és edukatív anyagok várják mindazokat, akik szeretnének csatlakozni a felhíváshoz. „A felhívásunk nagyon egyszerű: november 17-én viselj lilát, dekoráld ezzel a színnel otthonod, vidd be a világnapot a munkahelyedre, az óvodába, iskolába, ahová a gyermeked jár, hívd fel a városod figyelmét, hogy tartson velünk. Tedd láthatóvá az ügyet az online közösségi térben, de leginkább állj nyitott szívvel és füllel ehhez a naphoz, mert minden apró gesztus számít.” –fogalmazott Földvári Nagy Zsuzsanna, a KORE alapítója és szakmai vezetője.
Ennek keretében Győrben lila színbe öltözik a Városháza, az Audi Aréna Győr és a Jedlik Ányos híd, ezzel is kifejezve a város támogatását a koraszülöttek és családjaik felé.
A Győr-Moson-Sopron Vármegyei Petz Aladár Egyetemi Oktató Kórházban az elmúlt évben 2723 gyermek született, közülük 206 baba érkezett a vártnál korábban. A lila szín a reményt, az összefogást és az elismerést szimbolizálja – minél többen csatlakoznak ehhez a kezdeményezéshez, annál messzebbre juthat el ez az üzenet.
Időpont: 2025. november 17-én hétfő, fények felkapcsolása 17.00 órakor
(Fotó, forrás: gyor.hu)
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 04. 08:26, kedd | Helyi
Séta a római kori és 20. századi kincsek között
Augusztusban is lesznek nyitott tárlatvezetések a Rómer Múzeumban. Az érdeklődők könnyed élménygyűjtés keretében ismerthetik meg például Győr a római kori múltját.
2026. Augusztus 04. 08:07, kedd | Helyi
Felpezsdült az albérletpiac Győrben
Túl vannak az izgalmakon a leendő egyetemisták – legalábbis, ami a ponthatárokat illeti. A neheze ugyanis sokaknak csak most kezdődik: lakást kell találni szeptemberig.
2026. Augusztus 04. 07:06, kedd | Helyi
Hagyományteremtő eseményre érkeznek Győrbe a régi zene mesterei
Első alkalommal rendezik meg augusztus 16. és 21. között a Győri Régi Zenei Hetet a győri bencés templomban és gimnáziumban.
2026. Augusztus 03. 08:13, hétfő | Helyi
Ilyen volt az idei érettségi: könnyebb töri, nehezebb magyar és szinte változatlan matek
Nagyjából így foglalhatók össze a 2026-os érettségi eredményei.
