Városlista
2026. június 21, vasárnap - Alajos

Hírek

2016. Október 26. 13:01, szerda | Helyi
Forrás: Győr-Moson-Sopron Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság

Győr-Moson-Sopron Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság közleménye

Győr-Moson-Sopron Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság közleménye

Mindenszentek idején és az azt követő Halottak napján általános szokás, hogy gyertyát gyújtunk azokért, akik már nem lehetnek velünk.

Sokan nemcsak a temetőkben, hanem otthon is gyertyagyújtással emlékeznek meg, emellett egyre jobban terjed a halloweeni töklámpás készítése is. Sajnos nem telik el év anélkül, hogy a tűzoltókat ne riasztanák temetőtüzekhez, vagy olyan lakástűzhöz, amelyet kegyeleti gyertya okozott. November első napjaiban évente átlagosan húsz olyan esethez riasztják a tűzoltókat, ahol kegyeleti mécsesek, vagy koszorúk okoznak tüzet. Az esetek többségében csak kisebb, néhány ezer forintos kár keletkezik, de minden évben előfordul, hogy egy kegyeleti célból meggyújtott gyertya miatt semmisül meg egy épület. A tűzeseteket leggyakrabban az okozza, hogy a mécseseket, gyertyákat könnyen meggyulladó anyagok közelében helyezik el, a keletkező lángok a temetőben a száraz avarra, a lakásban pedig a függönyön és asztalterítőn keresztül a lakás más helyiségeire is átterjednek. Temetőben csak mécsestartóban lévő mécsest tanácsos meggyújtani, ezeket a sírtól való távozás után el kell oltani. A Halloween alkalmából készített töklámpásokat és kegyeleti gyertyákat fontos olyan biztonságos helyre rakni, ahol nincsenek a közelben gyúlékony anyagok.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 20. 08:27, szombat | Helyi

Bajnokok Ligája – Izlandi ellenféllel kezd az ETO FC a selejtezőben

Az izlandi Víkingur Reykjavík ellen kezdi meg szereplését a magyar bajnok ETO FC a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező első fordulójában.

2026. Június 20. 08:05, szombat | Helyi

Séta az orvossal Győrben is

Tizedik alkalommal indul el a Séta az orvossal június utolsó vasárnapján Győrben.

2026. Június 20. 07:08, szombat | Helyi

Az Év e-sport-egyeteme díjat nyerte a Széchenyi István Egyetem

A Széchenyi István Egyetem nyerte el az Év e-sport-egyeteme címet a Telekom Év E-sportolója Gálán, amelyet a Magyar E-sport Szövetség (HUNESZ) és az Egymillióan a Magyar E-sportért Egyesület (Esportmilla) szervezett.

2026. Június 19. 16:49, péntek | Helyi

Naponta 100 ezer gyógyszert szállíthatnak ki a PHOENIX új győri logisztikai központjából

Elkészült új gyógyszerlogisztikai központja a 30 éves PHOENIX Pharma Zrt.-nek Győrben. A mintegy 8 milliárd forintos beruházással a létesítmény az Észak-Dunántúl gyógyszerellátásának egyik meghatározó bázisa lesz, amely várhatóan