Hírek
2025. Május 09. 07:09, péntek | Helyi
Győr-Moson-Sopronban 6 százalékkal emelkedtek az ingatlanok hirdetési négyzetméterárai
Az ingatlanvásárlók a főváros és Pest vármegye mellett azokban a vármegyékben aktívabbak, ahol óriásberuházások történtek, és már minden negyedik nyaralót kereső budapesti a Duna-menti településeket részesíti előnyben
– közölte saját adatai alapján a zenga.hu ingatlankereső portál.
A magyarországi ingatlanforgalom központja 2025 első négy hónapjában is Budapest és Pest vármegye volt, amelyeket azok a vármegyék követnek, ahol az elmúlt években óriásberuházások kezdődtek, illetve, ahol a munkaerőpiac koncentrálódik.
A megemelkedett érdeklődés hatására Csongrád-Csanádban 19, Borsod-Abaúj-Zemplénben 16, Hajdú-Biharban 12, Szabolcs-Szatmár-Beregben 10, Győr-Moson-Sopronban pedig 6 százalékkal emelkedtek az ingatlanok hirdetési négyzetméterárai április végére a tavalyi év hasonló időszakához képest a zenga.hu adatbázisa szerint.
Pest vármegyén kívül még nyolc olyan vámegye van, ahol a helyben érdeklődőket megelőzték a fővárosiak, ezek: Pest, Fejér és Nógrád, Somogy, Veszprém és Zala, Jász-Nagykun-Szolnok és Heves.
A budapesti ingatlankeresők 41,6 százaléka elsősorban helyben keres ingatlant, 17,4 százalékuk az agglomerációban, majd ezt követi Borsod-Abaúj-Zemplén és Fejér. Kétharmaduk a fővároson belül inkább lakást keres, házat viszont inkább az agglomerációban, majd Szabolcsban és Heves vármegyékben.
A budapesti érdeklődők 18,8 százaléka a Balatonnál néz nyaralót, de minden negyedik kifejezetten üdülőket kereső budapesti a Duna melletti településeket preferálja. (Forrás: mti, fotó: pexels)
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 20. 08:26, szombat | Helyi
Ezt érdemes tudni az ünnepi hulladékszállításról
A hulladékszállítás december 24-én, december 25-én, december 26-án, december 31-én és 2026. január 1-jén változás nélkül történik.
2025. December 20. 08:05, szombat | Helyi
Fakivágás lesz a Püspökerdőben – mutatjuk hol
Szeretnénk felhívni a győri Püspökerdő látogatóinak figyelmét:
2025. December 20. 07:05, szombat | Helyi
Megkezdődött az ebösszeírás
Győr Megyei Jogú Város Önkormányzata az állatok védelméről és kíméletéről szóló törvényben előírt kötelezettsége alapján 2025. december 15. – 2026. március 15. között ebösszeírást szervez.
2025. December 19. 08:29, péntek | Helyi
Iskolák kapták a Baross Gábor – Győr Gazdaságáért díjat
Győr Megyei Jogú Város Önkormányzata idén harmadik alkalommal rendezte meg évzáró gazdasági eseményét és a város egyik legrangosabb elismerésének, a Baross Gábor – Győr Gazdaságáért díjnak átadóünnepségét.
