Városlista
2026. augusztus 4, kedd - Domonkos

Hírek

2011. Szeptember 25. 12:30, vasárnap | Helyi
Forrás: Nyugathír

Győri hitelközvetítő cég szerződését is felbontotta az Erste a végtörlesztés miatt

Győri hitelközvetítő cég szerződését is felbontotta az Erste a végtörlesztés miatt

A győri Openhouse Ingatlanértékesítő Kft. ingyenes hitelügyintézést, hitelközvetítést bocsát az ügyfelei rendelkezésére. Ez a cég egyik profilja, szolgáltatása az ügyfelei felé.

Az iroda az Erste bankkal áll szerződésben. Azaz, hogy csak állt, mivel az Erste az ingatlan- és hitelközvetítéssel foglalkozó, valamennyi magyarországi partnere felé felmondta a szerződését a végtörlesztés bevezetése miatt, mert az új feltételeket olyan ráfizetésnek érzi, hogy a hitelfolyósítást ennél a konstrukciónál nem folytatja - tudtuk meg Molnár Kristóftól.

Molnár Kristóf ügyvezető, Openhouse Ingatlaniroda, Győr

"Meglepődve hallottuk mi is a hírt, hogy az Erste Bank Magyarországon az összes hitelközvetítővel felmondta a hitelszerződését egyik napról a másikra, közbeiktatva az egyhavi felmondási időt. Ez az egész hitelközvetítő piacot, aminek több ezer tagja van, meglepődve érintette, mivel Magyarországon ma jelenleg a hitelek 70-80 %-a hitelközvetítőkön keresztül megy be a bankokba. Elég sok programunk volt, különböző akciókban voltunk együtt a bankkal, illetve komoly terveink voltak velük, ezért is mondom, hogy száz százalékig emiatt történhetett ez a dolog. Információink szerint ez egy tulajdonosi döntés, nem Magyarországon, hanem Ausztriában egy tulajdonosi döntés született ez ügyben, tehát mindenképp a végtörlesztés bevezetésének a hatása, hogy ezt a lépést az Erste Bank megtette."

Az Openhouse ügyveeztője hozzátette: a többi banktól nem kaptak ilyen természetű reakciót, a pénzintézetek - bár nem örültek a végtörlesztés bevezetésének - tudomásul vették a fejleményeket, és dolgoznak tovább hitelközvetítői partnereikkel.

Címkék: Openhouse

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 04. 08:26, kedd | Helyi

Séta a római kori és 20. századi kincsek között

Augusztusban is lesznek nyitott tárlatvezetések a Rómer Múzeumban. Az érdeklődők könnyed élménygyűjtés keretében ismerthetik meg például Győr a római kori múltját.

2026. Augusztus 04. 08:07, kedd | Helyi

Felpezsdült az albérletpiac Győrben

Túl vannak az izgalmakon a leendő egyetemisták – legalábbis, ami a ponthatárokat illeti. A neheze ugyanis sokaknak csak most kezdődik: lakást kell találni szeptemberig.

2026. Augusztus 04. 07:06, kedd | Helyi

Hagyományteremtő eseményre érkeznek Győrbe a régi zene mesterei

Első alkalommal rendezik meg augusztus 16. és 21. között a Győri Régi Zenei Hetet a győri bencés templomban és gimnáziumban.

2026. Augusztus 03. 08:13, hétfő | Helyi

Ilyen volt az idei érettségi: könnyebb töri, nehezebb magyar és szinte változatlan matek

Nagyjából így foglalhatók össze a 2026-os érettségi eredményei.