Hírek
2022. December 18. 07:15, vasárnap | Helyi
Győri motorokkal indult el az Audi Q8 e-tron sorozatgyártása
Szerdán legördült az első Audi Q8 e-tron a gyártósorról az AUDI AG brüsszeli telephelyén, amellyel kezdetét vette az elektromos SUV-k csúcsmodelljének új korszaka.
Az Audi Q8 e-tron optimalizált hajtási koncepció alapján készülő elektromos hajtásai az Audi Hungariánál készülnek. Győrben 2018-ban indult az elektromos hajtások sorozatgyártása, melyből már több mint 350 000 készült a vállalatnál.
Brüsszel 2018 óta az AUDI AG első CO2-semleges gyártótelephelye, melyet 2020-ban az Audi Hungaria követett. A fenntarthatóság nem csupán a vállalatok működését jellemzi, hanem az őket összekötő logisztikai folyamatokat is, hiszen az elektromos hajtások CO2-semleges, zöld vonatokkal jutnak el Győrből Brüsszelbe.
Az Audi Q8 e-tron hatótávja az optimalizált hajtási koncepciónak, a jobb aerodinamikának, valamint a nagyobb töltési teljesítménynek és akkumulátorkapacitásnak köszönhetően eléri az 582 km-t az SUV-k esetén és a 600 kilométert a Sportback modelleknél (WLTP szerint).
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 04. 08:26, kedd | Helyi
Séta a római kori és 20. századi kincsek között
Augusztusban is lesznek nyitott tárlatvezetések a Rómer Múzeumban. Az érdeklődők könnyed élménygyűjtés keretében ismerthetik meg például Győr a római kori múltját.
2026. Augusztus 04. 08:07, kedd | Helyi
Felpezsdült az albérletpiac Győrben
Túl vannak az izgalmakon a leendő egyetemisták – legalábbis, ami a ponthatárokat illeti. A neheze ugyanis sokaknak csak most kezdődik: lakást kell találni szeptemberig.
2026. Augusztus 04. 07:06, kedd | Helyi
Hagyományteremtő eseményre érkeznek Győrbe a régi zene mesterei
Első alkalommal rendezik meg augusztus 16. és 21. között a Győri Régi Zenei Hetet a győri bencés templomban és gimnáziumban.
2026. Augusztus 03. 08:13, hétfő | Helyi
Ilyen volt az idei érettségi: könnyebb töri, nehezebb magyar és szinte változatlan matek
Nagyjából így foglalhatók össze a 2026-os érettségi eredményei.
