2024. május 24, péntek - Eszter

2011. Január 26. 14:55, szerda | Helyi
Forrás: gyorkosar.hu

Győri kosárlabda infók

Vasárnap este hazai pályán fogadtuk az ELITE Basket csapatát. A mérkőzés esélyese a vendég csapat volt. A két alakulat idén már két alkalommal találkozott egymással, egy felkészülési és egy bajnoki mérkőzésen. Ezeken a törökbálint

A mérkőzés első két negyede hullámzó játékot hozott, hol az egyik, hol a másik csapat vezetett. A nagyszünetre a vendégek mehettek nyolc pontos előnnyel az öltözőbe. A harmadik negyed elején megsérült Tiba Jánost csapatunk orvosa az öltözőben ellátta (kificamodott ujját tette vissza a helyére), és János vissza is tudott állni, de látszott, hogy nagyon zavarja a sérülés. A második félidőben a csapat kulcsjátékosai fegyelmezetlenül játszottak, aminek nagy arányú vereség lett az eredménye. A mérkőzésen meghatározó embereink akaratgyengén, fegyelmezetlenül játszottak. Így nem lehet játszani, mert akkor nem fogunk tudni olyan meglepetés győzelmeket okozni, amikkel meg tudnánk erősíteni pozíciónkat.

GYŐRSZOL-Széchenyi Egyetem - ELITE Basket Törökbálint
77-109 (16-22, 22-24, 17-34, 22-29)
Győr, Egyetemi Csarnok 200 néző
vez: Török Zoltán és Boross Tamás

GYŐRSZOL-Széchenyi Egyetem:
Bencsik 1, Balogh 10/3, Bogdán 10/3, Horváth G. 31/15, Tiba 6, Palavics, Baruta 1,
Marosi 7/3,Csiszár, Rédei 2, Geszler 4, Papp 5/3
Edző: Laky Tibor

U20-as csapatunk nem tudott nagy ellenállást kifejteni az alapszak bajnoki címre hajtó ellenfelével szemben.

GYŐRSZOL-Széchenyi Egyetem U20 - ELITE Basket Törökbálint U20
70-115 (18-26, 16-36, 15-33, 27-20)
Győr, Egyetemi Csarnok 50 néző
vez: Csontos Attila és Nagy Eszter

Junior csapatunk szombaton és vasárnap Székesfehérváron szerepelt, a torna tétje a legjobb 24 közé jutás volt. Szombaton a fiatalok a Fehérvár KC ellen kezdte, ahol helyenként közönségszórakoztató játékkal magabiztos győzelmet arattak. A mérkőzésen
Stánicz Peti bokasérülést szenvedett. A nap második összecsapásán eléggé nagyképűen és túlzott magabiztossággal játszottunk a mérkőzés első szakaszában. Ellenfelünk pedig foggal-körömmel tapadt ránk aminek az eredménye az lett, hogy csak 4 ponttal tudtunk győzni a Soproni Tigrisekkel szemben. A nap sérültje még Erdész Dávid volt, akinek az ujja sérült meg egy szerencsétlen szituációban. Vasárnap a csoportdöntőben az Albacomppal találkoztunk. A mérkőzésen a fiúk nagyon jól játszottak. Hatalmas akarással 5-10 ppont között vezettünk a folyamatosan letámadó ellenfelünkkel szemben. Vezettünk addig amíg el nem kezdtünk fogyni. A korábbi két sérült mellé Nemes Kristófnak kifordult a bokája, Miholics Máténak kiugrott a térde, Győrfy Rúben pedig nekiesett egy reklámtáblának ami után a mérkőzés alatta székesfehérvári kórházban varrták össze a fejét. Ezek között az extrém
körülmények között csapatunk 11 pontos vereséget szenvedett és a csoport második helyén zárt.

Eredmények:

GYŐRSZOL-Győri KC - Fehérvár KC 88-51
GYŐRSZOL-Győri KC - Soproni Tigrisek 66-62
Albacomp - GYŐRSZOL-Győri KC 89-78

Hétfőn este egyetemi csapatunk a Kodolányi János Főiskola vendégeként Székesfehérváron lépett pályára a MEFOB első körének visszavágó mérkőzésén. Csapatunk 22 pontos előnnyel érkezett a mérkőzésre amit ellenfelünk az első félidőben ledolgozott, majd a második félidőben játékunkat stabilizálni tudtuk és végül csak hat ponttal múltak felül minket vendéglátóink, így összesítésben 16 pontos győzelemmel léptünk a bajnokság következő körébe.

Már népbetegség az elhízás: Győrben és Sopronban is Botra fel! túra

A korábbi évek sikereit követve 2024-ben hatodik alkalommal startol el a Botra fel! a Cukorbeteg Egyesületek Országos Szövetsége kezdeményezése, melyhez idén a Magyar Diabetes Társaság is csatlakozik.

2024. Május 24. 08:15, péntek | Helyi

Lelki emlékmű a pannonhalmi bazilika

Nyolcszáz éves jubileumát ünnepli idén a Pannonhalmi Főapátság bazilikája.

2024. Május 24. 07:12, péntek | Helyi

Viharkárok: hét platánfa is kidőlt Győrben

A viharos időjárás miatt kedden Győr-Moson-Sopron vármegyében tizenkét alkalommal kellett beavatkozniuk a hivatásos tűzoltóknak, főként Győrben és a környező településeken.

2024. Május 23. 09:13, csütörtök | Helyi