Hírek
2025. Február 16. 07:14, vasárnap | Helyi
Gyorsabban emelkedik a lakások ára a vártnál – Győrben a használt lakásoknál 824 ezer forint négyzetméterárral számolhatunk
Több mint 9 százalékkal nőttek a lakásárak januárban az egy évvel korábbihoz képest, ami gyorsabb drágulás, mint amire számítani lehetett – közölte az ingatlan.com a januári lakásárindexének adatai alapján.
Januárban az országos lakáspiacon 1,6 százalékkal emelkedtek az árak, ami a decemberi 0,8 százalékos drágulás duplája.
Az utóbbi évek tapasztalatai alapján természetes az év elején a lakások átárazódása, ám az idén több ezer befektetési célú vásárló visszatérése extra keresletet és drágulást eredményezett, ami elsősorban a nagyvárosok lakáspiacain érvényesül – magyarázta a folyamatokat a közleményben Balogh László, a portál vezető gazdasági szakértője.
A ebrecent is magában foglaló Észak-Alföld régióban 13, Budapesten pedig 12 százalékos volt az éves drágulás. Ezzel szemben a fővárosi agglomeráció legnagyobb részét nyújtó Pest vármegye csupán 5 százalékos éves áremelkedést produkált. Budapesten a használt lakások átlagos négyzetméterára február elején elérte az 1,17 millió forintot, miközben a kínálat legolcsóbb negyedét kitevő lakóingatlanok esetében 903 ezer forint volt ugyanez az érték. A befektetői aktivitás miatt a fővárosi árak tovább emelkedhetnek, és a saját célra vásárlók egy része inkább az agglomerációs övezetek felé indulhat el..
A vármegyeszékhelyek közül Debrecenben a használt lakások 882 ezer forintos átlagos négyzetméterárral szerepelnek a kínálatban, a legalacsonyabb áron elérhetőknél pedig 702 ezer forint a lélektani árhatár. Győrben az előbbiek 824 ezer forintos árával szemben az olcsóbb lakóingatlanokért legfeljebb 643 ezer forintot kérnek négyzetméterenként az eladók. Szegeden 792 ezer az átlag négyzetméterár, az olcsóbbak árszintje pedig 647 ezer forintnál alacsonyabban fekszik. (Forrás: mti, illusztráció: storybloks)
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 19. 08:29, péntek | Helyi
Iskolák kapták a Baross Gábor – Győr Gazdaságáért díjat
Győr Megyei Jogú Város Önkormányzata idén harmadik alkalommal rendezte meg évzáró gazdasági eseményét és a város egyik legrangosabb elismerésének, a Baross Gábor – Győr Gazdaságáért díjnak átadóünnepségét.
2025. December 19. 08:05, péntek | Helyi
Sokat tettek a drogprevenció és bűnmegelőzés területén
Az önkormányzat minden évben két olyan szakembert részesít elismerésben, akik a drogprevenció, az egészségfejlesztés, a kezelés vagy a kínálatcsökkentés területén kiemelkedő, példaértékű munkát végeznek.
2025. December 19. 07:03, péntek | Helyi
Pezseg most az élet, koncertözön a Bridge-ben
Pezseg most az élet, koncertözön a Bridge-ben
2025. December 18. 08:24, csütörtök | Helyi
Több mint 370 alkotás érkezett az adventi rajzpályázatra – adták át a díjakat
Ünnepélyes keretek között adták át a Győr Megyei Jogú Város Önkormányzata által meghirdetett adventi rajzpályázat díjait.
