Hírek
2025. Február 28. 08:14, péntek | Helyi
Háztüzekhez és balesetekhez vonultak a tűzoltók
Az elmúlt héten nyolcvannyolc eseményhez vonultak a hivatásos tűzoltók Győr-Moson-Sopronban. Az esetek során tizenöten sérültek meg.
Összeütközött és árokba borult két személygépkocsi a múlt hétfőn, reggel Győrben, a Galántai utca és a Ciklámen utca kereszteződésénél. A győri hivatásos tűzoltók áramtalanították mindkét járművet. A balesetben nem sérült meg senki – kezdte heti tájékoztatóját a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság.
Kedden gépkocsi és teherautó ütközött össze Győrszemere közelében, a Szőlőhegy felé vezető útnál. Itt a győri hivatásos tűzoltók helyszínre érkezésekor a győrszemerei önkéntes tűzoltó egyesület tagjai már a mentőkkel közösen kiemeltek egy embert a személyautóból. Az egységek áramtalanították a járműveket és perlittel felitatták az úttestre kifolyt olajszármazékot. A baleset sérültjét a mentők kórházba szállították.
Sajnos olvashatták a héten azt is, hogy lakóház tetőszerkezete teljesen leégett kedd éjjel Győrsövényházon, a Petőfi Sándor utcában. Itt a lébényi, a csornai és a győri hivatásos tűzoltók, valamint a bezi önkéntes tűzoltó egyesület tagjai a katasztrófavédelmi műveleti szolgálat irányítása mellett öt vízsugárral fékezték meg a lángokat. Az eset során nem sérült meg senki. A ház három lakója ideiglenesen rokonokhoz költözött.
Kigyulladt egy személyautó szerda délután egy családi ház udvarán, Kópházán, a Kossuth Lajos utcában. A soproni hivatásos tűzoltók egy vízsugárral megfékezték a lángokat. A tűz nem terjedt át másra, az eset során nem sérült meg senki.
Csütörtök délben két személyautó karambolozott Mosonmagyaróváron, a Károly úton. A helyi hivatásos tűzoltók áramtalanították az autókat. A balesetben nem sérült meg senki.
Még aznap este kigyulladt egy garázsban álló autó egy családi háznál Győrzámolyon, a Rákóczi utcában. A garázs teljes terjedelmében égett, a lángok a lakóépületre is átterjedtek. A győri hivatásos tűzoltók és a helyi önkéntes tűzoltó egyesület tagjai hat vízsugárral és kéziszerszámokkal eloltották a tüzet. A családi ház lakható maradt. A házban lakó három embert a mentők megvizsgálták, egyiküket további vizsgálatokra kórházba szállították.
Személygépkocsi és kisteherautó karambolozott péntek reggel Péren, a Hunyadi utcában. A győri hivatásos tűzoltók áramtalanították a járműveket és felitatták a baleset következtében kifolyt motorolajat és hűtőfolyadékot. A baleset két sérültjét a mentők kórházba szállították.
Három személyautó ütközött össze szombat délelőtt az M1-es autópálya 127-es kilométerszelvényénél, Győr térségében, a Budapest felé vezető oldalon. A győri hivatásos tűzoltók két gépkocsit áramtalanítottak, a harmadik jármű áramtalanítása nem volt indokolt. A baleset során öten megsérültek, őket további kivizsgálásra kórházba szállították a mentők.
Szalagkorlátnak ütközött egy személyautó vasárnap este az M85-ös autóút 84. kilométerénél, Sopron irányában, a balfi lehajtó után. A soproni hivatásos tűzoltók áramtalanították a járművet. A gépkocsiban csak a sofőr utazott, könnyű sérüléseit a mentők a helyszínen ellátták
Kép: GYőrsövényház/ Facebook
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 20. 08:27, szombat | Helyi
Bajnokok Ligája – Izlandi ellenféllel kezd az ETO FC a selejtezőben
Az izlandi Víkingur Reykjavík ellen kezdi meg szereplését a magyar bajnok ETO FC a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező első fordulójában.
2026. Június 20. 08:05, szombat | Helyi
Séta az orvossal Győrben is
Tizedik alkalommal indul el a Séta az orvossal június utolsó vasárnapján Győrben.
2026. Június 20. 07:08, szombat | Helyi
Az Év e-sport-egyeteme díjat nyerte a Széchenyi István Egyetem
A Széchenyi István Egyetem nyerte el az Év e-sport-egyeteme címet a Telekom Év E-sportolója Gálán, amelyet a Magyar E-sport Szövetség (HUNESZ) és az Egymillióan a Magyar E-sportért Egyesület (Esportmilla) szervezett.
2026. Június 19. 16:49, péntek | Helyi
Naponta 100 ezer gyógyszert szállíthatnak ki a PHOENIX új győri logisztikai központjából
Elkészült új gyógyszerlogisztikai központja a 30 éves PHOENIX Pharma Zrt.-nek Győrben. A mintegy 8 milliárd forintos beruházással a létesítmény az Észak-Dunántúl gyógyszerellátásának egyik meghatározó bázisa lesz, amely várhatóan
