Hírek
2022. Augusztus 26. 08:15, péntek | Helyi
Hogy a másnap is buli legyen!
Az alkoholfogyasztás mértékletes formájára hívja fel a figyelmet a Győr Városi Kábítószerügyi Egyeztető Fórum a belvárosban.
A hétvégi Bornapok kapcsán került ki két molinó a Baross útra, valamint a rendezvényen is lesznek kivetítések a mennyiségi és minőségi alkoholfogyasztás kapcsán.
Az alkohol mértéktelen fogyasztása mintegy 200- megbetegedés kialakulásában játszik oki szerepet, évente pedig 3 millió ember halálához vezet. Magyarországon 2019-ben 420 ezer embert, a 15 éves és annál idősebb férfiak 9,3%-át, és a nők 1,5%-át lehetett nagyivónak tekinteni.
A WHO meghatározta a fogyasztásnak azt a mennyiségi limitjét, ami még biztonságos fogyasztásnak tekinthető. Nőként hetente legfeljebb 7, férfiként 14 egységnyi italt fogyasztható el biztonságosan, de egy nap nem több mint 3, ill. 4 ital. Ez a mennyiség azonban legalább heti két alkoholmentes nap közbeiktatása mellett fogadható el.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 05. 08:19, péntek | Helyi
UNI Győri Úszó SE: kiváló eredmények a CECJM 2025 válogatott viadalon
„A CECJM 2025 válogatott versenyen egyesületünket nagy megtiszteltetés érte: két úszónk, Zámbó Anna Villő és Bergendi Gellért is bekerült a magyar válogatottba.
2025. December 05. 08:07, péntek | Helyi
Lámpát, zebrát kap Győrújfalun a veszélyes csomópont
Régi problémája oldódik meg hamarosan Győrújfalunak és a szigetközi főút használóinak: a Fő téri csomóponthoz jelzőlámpát helyeznek, így hamarosan gyalogátkelőhely is épülhet a forgalmas kereszteződésben.
2025. December 05. 07:07, péntek | Helyi
Négy győri városrészben is elindul az Adventi Ablakvadászat
Különleges fénybe öltözik Ménfőcsanak, Gyárváros, Győrszentiván és Kismegyer.
2025. December 04. 08:31, csütörtök | Helyi
Adventi Jótékonysági Faház: 19 szervezetet támogathatunk
A város egyik legszebb adventi hagyományát idén is nagy érdeklődés övezi:
