Hírek
2016. November 30. 08:54, szerda |
Helyi
Forrás: Bécs Város Külképviseleti Irodája
Imádják a bécsiek a „Magyarország ’56” kiállítást
A nagy érdeklődésre való tekintettel meghosszabbítják Bécsben a Magyarország ’56 – Egy forradalom képei (Ungarn 56 – Bilder einer Revolution) című fotókiállítást. A tárlat így 2017. január 29-ig látogatható.
Az osztrák Westlicht fotómúzeum összesen 150 eredeti felvételen mutatja be az 56-os forradalom eseményeit, így tisztelegve a szabadságharc 60. évfordulója előtt. A kiállítás 2016. október 20-án nyílt meg és csak néhány hétig tartott volna, de olyan sokan voltak rá kiváncsiak, hogy a múzeum több mint két hónappal, 2017. január 29-igmeghosszabbította a kiállítást. A tárlaton olyan nemzetközileg elismert fotósok képeit láthatja a közönség, mint Erich Lessing, aki a párizsi Magnum Agency riportereként készített felvételeket a forradalomról vagy Rolf Gillhausen, a német Stern magazin későbbi főszerkesztő-helyettese, aki ugyancsak személyes látószögén keresztül dokumentálta az eseményeket. A tárlat különös hangsúlyt fektet arra a 180 ezer emberre, akik a forradalom leverése után az osztrák-magyar határon keresztül voltak kénytelenek elhagyni hazájukat. Az elmúlt évben sokszor emlékezett meg az osztrák sajtó ezekről a menekültekről és idézte fel az akkori képsorokat a 2015-ös menekülthullám kapcsán. Ezért a kiállítás egy különleges párhuzamot von azokkal a felvételekkel, amelyeket kortárs fotósok készítettek 2015-ben a Magyarországon keresztül Ausztria felé vonuló menekültekről.
Fotó: David Hurn
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 05. 08:19, péntek | Helyi
UNI Győri Úszó SE: kiváló eredmények a CECJM 2025 válogatott viadalon
„A CECJM 2025 válogatott versenyen egyesületünket nagy megtiszteltetés érte: két úszónk, Zámbó Anna Villő és Bergendi Gellért is bekerült a magyar válogatottba.
2025. December 05. 08:07, péntek | Helyi
Lámpát, zebrát kap Győrújfalun a veszélyes csomópont
Régi problémája oldódik meg hamarosan Győrújfalunak és a szigetközi főút használóinak: a Fő téri csomóponthoz jelzőlámpát helyeznek, így hamarosan gyalogátkelőhely is épülhet a forgalmas kereszteződésben.
2025. December 05. 07:07, péntek | Helyi
Négy győri városrészben is elindul az Adventi Ablakvadászat
Különleges fénybe öltözik Ménfőcsanak, Gyárváros, Győrszentiván és Kismegyer.
2025. December 04. 08:31, csütörtök | Helyi
Adventi Jótékonysági Faház: 19 szervezetet támogathatunk
A város egyik legszebb adventi hagyományát idén is nagy érdeklődés övezi:
