Hírek
2012. Február 09. 13:30, csütörtök |
Helyi
Forrás: InfoGyőr
Ismét segített az Universitas
Jelentős támogatást nyújtott 2011-ben is az egyetemen folyó tudományos, kutatási, ismeretterjesztési, kulturális és sporttevékenységekhez, támogatott egyetemi és városi szervezeteket az UNIVERSITAS-Győr Nonprofit Kft.
Több mint 14 millió forintot adományozott a kiemelkedően közhasznú szervezet az elmúlt év folyamán.
Jelentős pénzbeli támogatásban részesült az Egyetemi Zenei Alapítvány, amely 5 millió forintot fordíthat a Varga Tibor Zeneművészeti Intézet zenei együtteseinek, hallgatóinak támogatására, az Egyetemi hangversenyterem programjainak megvalósítására. Közel 5 millió forintos támogatást kapott a Győri Egyetemért Közhasznú Egyesület, amely a pénzt hallgatói rendezvényekre, tanulmányi utak szervezésére fordíthatja. 1 millió forintban részesült a Széchenyi István Egyetem Sportegyesülete, ahol a támogatás elsősorban nevezési díjakra, sportversenyeken való részvételre kerül felhasználásra, míg az Alternatív Közlekedést Fejlesztő Hallgatói Közhasznú Egyesület 750. 000 Ft-ból készülhet fel a következő versenyekre, ezzel is öregbítve az egyetem hírnevét rangos országos illetve nemzetközi versenyeken.
A város kulturális életének színfoltja a Győri Filharmonikus Zenekar, amelynek a társasági adó törvény által biztosított lehetőséget kihasználva nyújtott az Universitas-Győr Nonprofit Kft 1, 5 millió forintos támogatást.
A Kft az egyetemmel kötött társadalmi közös szükséglet kielégítésére szóló szerződés alapján 2011-ben is számos egyetemi kiadványt jelentetett meg. Többek között a Jog - Állam - Politika periodika négy száma, a jogi kar Oktatói Bibliográfiája, a győri jogászképzés évszázadait bemutató kiadvány, dr. Szigeti Péter: Társadalomkutatás- Mi végre? illetve dr. Patyi András: Közigazgatás – Alkotmány – Bíráskodás című könyve is a Kft gondozásában jelent meg. 2011-ben elindult a Széchenyi University Press sorozat, melynek első kiadványa a Control Engineering angol nyelven jelent meg, és több hazai intézmény, valamint a delfti egyetem oktatásában is helyet kapott.
A Kft 2012-ben is fő feladatának tekinti, hogy a tevékenysége során elért eredményéből mind szélesebb körben nyújtson pénzbeli támogatást, illetve járuljon hozzá munkájával az egyetem céljainak megvalósításához.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 22. 08:21, vasárnap | Helyi
A gépek és a művészet találkozása
Különleges összefogás született Mosonmagyaróváron: a helyi ipari szektor egyik meghatározó szereplője, a VNT Metal Hungary Kft. és a Pulzus TSE tánccsoport talált egymásra.
2026. Március 22. 08:08, vasárnap | Helyi
Audi Hungaria: Stabil gyártási volumen és hatékonyságnövelés a 2025-ös üzleti évben
A kihívásokkal teli piaci környezet ellenére az Audi Hungaria jó teljesítményt ért el 2025-ben, szolid gyártási volumennel és pénzügyi eredményekkel.
2026. Március 22. 07:06, vasárnap | Helyi
Ketten az egészségügyben: új sorozatot indított a Petz
A Petz-kórház új sorozatot indított, amelyben a családi kötelékben dolgozó kollégáit szeretnék megszólítani.
2026. Március 21. 08:22, szombat | Helyi
Magyar labdarúgó-válogatott – három győri is a keretben
Vitális Milán, Schön Szabolcs és Csinger Márk is bekerült a magyar labdarúgó-válogatott idei első keretébe.
