Hírek
2025. Augusztus 25. 07:13, hétfő | Helyi
Itt a friss várólista: tovább nőtt a műtétre várók száma
Térdprotézisre 17,5 ezer beteg, csípőprotézisre valamivel több mint 9 ezren, szemműtétre pedig közel ötezer beteg áll sorba a műtők előtt.c
Augusztusban tovább nőttek a várólisták, a júliusi 30,2 ezerről 31,5 ezerre emelkedett azoknak a betegeknek a száma, akik hatvan napon túl térd-vagy csípőprotézisre, illetve szürkehályog-műtétre várnak az állami egészségügyi ellátásban – írta az Exonomx a NEAK adatai alapján.
Szürkehályog-műtéteknél országosan átlagosan 47 napot kell várni a beavatkozásra. De a Nagykanizsai Kanizsai Dorottya Kórházban például 229 napig kell türelmesnek lenni a betegeknek, a NEAK nyár végi adatai szerint.
A térdprotézisre váró betegnél az országos átlagos várakozási idő az elmúlt hat hónapban 269 nap volt. A Somogy Vármegyei Kaposi Mór Oktató Kórházban a betegeknek az elmúlt fél évben 735 napig kellett türelmesnek lenni.
Csípőprotézis-műtétre átlagosan az elmúlt hat hónapban 121 nap volt a várakozási idő, de a Semmelweis Egyetem Klinikai Központ Rehabilitációs Klinika, ortopéd sebészeti osztályán 309 napot kellett az elmúlt hat hónapban várni a betegeknek.
Egy nemrégiben a Policy Solutions által publikált kutatás adatai szerint a magyarok, az egészségügy legsúlyosabb problémái közé a hosszú várólistákat és az egészségügyi szakemberek hiányát jelölték meg. A hosszú várólisták a megkérdezettek 43 százaléka szerint, a kevés egészségügyi dolgozó 37 százalék szerint, illetve a jó egészségügyi szakemberek hiánya 31 százalék szerint problémát jelent az egészségügyi ellátás során. Számos válaszadó sorolta a legsúlyosabb gondok közé a kórházak rossz fizikai állapotát, az egészségügyi ügyintézés körülményességét, vagyis a rendezetlen betegutakat és az egészségügyi dolgozók túlterheltségét és a diagnosztikai eszközök hiányát is – írta a lap.
További részletek a cikkben olvashatók.
(Fotó: pexels)
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 26. 07:06, csütörtök | Helyi
Széchenyi-egyetem: tudatosan használjuk az MI-t!
A győri Széchenyi István Egyetem Szenátusa nemrég elfogadta az intézmény átfogó mesterségesintelligencia-szabályozási keretrendszerét.
2026. Március 26. 07:03, csütörtök | Helyi
Ismét életet mentett a szén-monoxid érzékelő
Jelzett néhány napja a szén-monoxid-érzékelő Dunaszentpálon, a Rákóczi Ferenc utcában egy családi házban. Kandallóval fűtöttek, ami a jelzéskor nem ment.
2026. Március 25. 08:06, szerda | Helyi
Ismét pályázhatnak a győri iskolák: 50 millió forintos támogatási keret nyílt meg
Győr Megyei Jogú Város Önkormányzata 2026-ban is meghirdette a „Győri Iskolák Támogatása” pályázatot, amelynek célja a városban működő oktatási intézmények fejlesztése, valamint az önkormányzati tulajdonú iskolaépületek állag
2026. Március 25. 08:05, szerda | Helyi
Indul a tavaszi Egészség-Piac Győrben – mutatjuk az első öt helyszínt
Tavasszal ismét elindul az Egészség-Piac lakossági egészségmegőrző programsorozat Győrben.
