Hírek
2011. November 06. 17:15, vasárnap |
Helyi
Forrás: Nyugathír
Jönnek a tűzifacsalók: Győrszemerén a polgármester hajtotta el a szélhámosokat
Számos trükkel verik át a gyanútlan vásárlókat az olcsó tüzelőt kínáló csalók. Sokszor a megrendelt mennyiségnél jóval kevesebbet, máskor silányabb minőségű, gyengébb fűtőanyag-tartalmú fát vagy szenet szállítanak ki.
A szélhámosok gyakran megtévesztik és megkárosítják a tűzifa-kereskedőket is. Egy Győr melletti településen a polgármester kergette el a szélhámosokat.
Az egyik győri fatelepen mérlegelés után kell fizetni a fáért. A kereskedő szerint a csalók is vásárolnak nála, majd a tüzelőnek valót úgy értékesítik tovább, hogy búsás legyen a hasznuk.
"Ingyen házhozszállítással, kedvezőbb áron tűzifát ajánlanak a hirdetésekben, aztán amikor kiszállították a tűzifát, a vevő akkor látja csak, hogy sokkal kevesebb mennyiséget kapott esetleg, vagy nem megfelelő minőséget kapott a pénzéért" - mondja Nagyné Hadarics Ágnes. A győri telep vezetője szerint a vásárlók csak akkor lehetnek biztosak abban, hogy nem verik át őket, ha ellenőrzött körülmények között fizetnek a fáért.
Nagyné Hadarics Ágnes telepvezető, Győr: "Segítünk a vevőnek a megfelelő fa kiválasztásában, úgy minőségileg, esetleg tájékoztatjuk a fa hamutartalmáról, szárazanyag-tartalmáról, fűtőértékéről, hogy mindenki a számára megfelelő tűzifát vásárolhassa. Digitális mérleggel mérünk, az autót kifelé is befelé is megmérjük, és a kettő különbségét kell fizetni, ami a fa súlya."
A Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányság több nyomozást is folytat a visszatérő csalások miatt. Nem ritka, hogy a szélhámosok újsághirdetésekben, plakátokon hirdetik az olcsó tűzifát, majd a kiszállítás után a megrendelt mennyiségnél jóval kevesebbért kérik el az eredeti tarifát. De nemcsak a tűzifával élnek vissza.
Kocsis Tünde szóvivő, Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányság: "Éjszaka szállították a Baranya megyei árusok a szenet, ami igazából barnaszénről szólt, de amikor odaértek, akkor derült ki, hogy ez lignitpor. Azonnal értesítette a rendőrséget, és a megrendelt árut nem vette át."
A 3200 lakosú Győrszemere polgármestere már több alkalommal is nyakon csípett olcsó tüzelőt kínáló csalókat. Horváth Gyula azt mondja, a szélhámosok többnyire Észak-Magyarországról érkeznek, és miután lebuktak, igyekeznek mielőbb eltűnni a faluból.
Horváth Gyula polgármester, Győrszemere, független: "Jelzik, hogy egy autó megy végig a településen, és fát próbál eladni, itt azért el kell mondani, hogy ezek fa szállítására nem alkalmasak, későbbi ígéretre vinnék fát, és a pénzt kérik el előre a lakosoktól, ekkor én kiszállok a helyszínre, sajnos nem mindig áll a helyi körzetis a rendelkezésünkre, ezért én intézkedek, és figyelmeztetem az illetőt, hogy azonnal hagyja el a települést."
Két év után, idén szeptemberben emelkedett a tűzifa ára. Amíg a cser, a tölgy, a bükk és a gyertyán mázsánkénti ára 2050, addig az akácé 2500 forint. A kereskedők szerint a drágulás is összefüggésben van a csalók számának növekedésével.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 05. 08:19, péntek | Helyi
UNI Győri Úszó SE: kiváló eredmények a CECJM 2025 válogatott viadalon
„A CECJM 2025 válogatott versenyen egyesületünket nagy megtiszteltetés érte: két úszónk, Zámbó Anna Villő és Bergendi Gellért is bekerült a magyar válogatottba.
2025. December 05. 08:07, péntek | Helyi
Lámpát, zebrát kap Győrújfalun a veszélyes csomópont
Régi problémája oldódik meg hamarosan Győrújfalunak és a szigetközi főút használóinak: a Fő téri csomóponthoz jelzőlámpát helyeznek, így hamarosan gyalogátkelőhely is épülhet a forgalmas kereszteződésben.
2025. December 05. 07:07, péntek | Helyi
Négy győri városrészben is elindul az Adventi Ablakvadászat
Különleges fénybe öltözik Ménfőcsanak, Gyárváros, Győrszentiván és Kismegyer.
2025. December 04. 08:31, csütörtök | Helyi
Adventi Jótékonysági Faház: 19 szervezetet támogathatunk
A város egyik legszebb adventi hagyományát idén is nagy érdeklődés övezi:

