Városlista
2025. december 5, péntek - Vilma

Hírek

2012. Március 27. 09:25, kedd | Helyi

Két lépcsőben drágulnak az önkormányzati lakások bérleti díjai Győrben

Két lépcsőben drágulnak az önkormányzati lakások bérleti díjai Győrben

A győri önkormányzat pénteken tárgyalja az önkormányzati lakások lakbérének emeléséről szóló előterjesztést.

Az emelés indoka, hogy az érintett ingatlanok bérleti díja 2008. óta változatlan, a kezelésükkel megbízott Győr-Szol Zrt. fenntartási költségei azonban jelentősen meghaladják az ebből a tevékenységből származó bevételeket. A bérleti díjak a változást követően is kedvezőek maradnak a lakók számára, a többletbevételt pedig az épületek karbantartására, állagmegőrzésre fordítják. A rendelettervezet kétlépcsős díjemelést tartalmaz. Az első lépésben 2012. június elsejétől 15%-os, a második körben 2013. április 1-től további 10%-os bérleti díjemelést javasol a bizottság. Így 2013. április 1-jét követően a lakbérek átlagosan 2-4 000 forinttal emelkednek.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 05. 08:19, péntek | Helyi

UNI Győri Úszó SE: kiváló eredmények a CECJM 2025 válogatott viadalon

„A CECJM 2025 válogatott versenyen egyesületünket nagy megtiszteltetés érte: két úszónk, Zámbó Anna Villő és Bergendi Gellért is bekerült a magyar válogatottba.

2025. December 05. 08:07, péntek | Helyi

Lámpát, zebrát kap Győrújfalun a veszélyes csomópont

Régi problémája oldódik meg hamarosan Győrújfalunak és a szigetközi főút használóinak: a Fő téri csomóponthoz jelzőlámpát helyeznek, így hamarosan gyalogátkelőhely is épülhet a forgalmas kereszteződésben.

2025. December 05. 07:07, péntek | Helyi

Négy győri városrészben is elindul az Adventi Ablakvadászat

Különleges fénybe öltözik Ménfőcsanak, Gyárváros, Győrszentiván és Kismegyer.

2025. December 04. 08:31, csütörtök | Helyi

Adventi Jótékonysági Faház: 19 szervezetet támogathatunk

A város egyik legszebb adventi hagyományát idén is nagy érdeklődés övezi: