Hírek
2013. Február 11. 16:21, hétfő |
Sport
Forrás: MTI
Két magyar arany és három bronz a korosztályos karate Eb-n
Öt magyar érem, közte két arany született az utánpótláskorú karatésok hétvégi törökországi Európa-bajnokságán, amelyen minden idők legsikeresebb korosztályos szereplését produkálták a piros-fehér-zöld színek képviselői.
A hazai szakszövetség hétfői tájékoztatása szerint a Konyában rendezett viadalon a kadettek (14-15 évesek), a juniorok (16-17) és az U21-es korosztály legjobbjai mérték össze tudásukat formagyakorlatban és küzdelemben, s ez utóbbiban állhattak a magyarok öt alkalommal is a dobogóra.
A juniorkorú lányoknál az 53 kg-os Nógrádi Nicol, a kadetteknél pedig az 54 kg-os Bousseba Aicha egyformán Európa-bajnok lett, továbbá harmadik helyen végzett az U21-esek között Csák Klaudia (60 kg), a juniorok mezőnyében Győriványi Renáta (59 kg), a kadettek versengésében pedig Ardai Bálint (57kg).
Jobb eredmény még soha nem született világversenyen a magyar karate 40 éves történetében. Az öt éremmel Magyarország a nemzetek versenyében - Törökország, Anglia és Spanyolország mögött - a negyedik helyen zárt.
Májusban Budapesten felnőtt Európa-bajnokságot rendeznek.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 08. 12:00, hétfő | Sport
Magyar-kazah - Sallai és Kerkez sem léphet pályára Debrecenben
Sallai Roland és Kerkez Milos sem léphet pályára a magyar labdarúgó-válogatottban kedden a kazah csapat elleni felkészülési mérkőzésen Debrecenben.
2026. Június 08. 07:09, hétfő | Sport
Női kézilabda BL - A Győr legyőzésével első sikerét aratta a Metz
Albek Anna és Vámos Petra csapata, a francia Metz HB nyerte a női kézilabda Bajnokok Ligáját, miután története első fináléjában Budapesten vasárnap 31-29-re legyőzte a címvédő Győri Audi ETO KC együttesét.
2026. Június 07. 12:00, vasárnap | Sport
Premier League - Szoboszlaié a szezon legszebb gólja a Liverpoolnál
Szoboszlai Dominik Arsenalnak lőtt szabadrúgásgólját választották a szezon legszebb találatának a Liverpool labdarúgócsapatának szurkolói.
2026. Június 07. 08:45, vasárnap | Sport
Női kézilabda BL - A Brest legyőzésével döntőben a címvédő Győr
A címvédő Győri Audi ETO KC 31-30-ra nyert a francia Brest Bretagne ellen a női kézilabda Bajnokok Ligája budapesti négyes döntőjének szombati második elődöntőjében.
