Hírek
2016. Június 09. 10:36, csütörtök |
Helyi
Forrás: MTI-V, Kép: Terrorháza.hu
Könyvhét - Két új kötettel jelentkezik a Közép- és Kelet-Európai Történelem és Társadalom Kutatásáért Közalapítvány
Schmidt Mária és Gerő András egy-egy új kötetével jelentkezik az idei könyvhéten a Közép- és Kelet-Európai Történelem és Társadalom Kutatásáért Közalapítvány.
Tájékoztatásuk szerint Schmidt Mária történész, a Terror Háza Múzeum főigazgatója Veszélyzónában - Szerepek, játszmák, esélyek című esszékötete egyebek mellett azt vizsgálja, "miért uralja Európát a kommunizmus bukása után még negyedszázaddal is olyan politikai gondolkodás, amely nem a valóságos problémákkal foglalkozik".
Világunk ismét olyan veszélyes tereppé vált, ahol annak van csak esélye, aki elég bátor és szabad ahhoz, hogy biztosítókötél nélkül rugaszkodjon neki a helyzet felmérését és elemzését célzó feladatnak: a téves ideológiáktól mentesített valóság bemutatásának. Amikor veszélyzónába kerülünk, csak ez nyithat számunkra kiutat - olvasható az ajánlóban.

Ferenc József és a magyarok című kötetével a történelmünkben leghosszabb ideig uralkodó királyt mutatja be Gerő András magyar szemszögből; műve "egy viszonyról szól. Arról a kapcsolatról, amely Ferenc József és a magyarok között létezett" - idézik a szerzőt.
A Habsburg Történeti Intézet igazgatójának olvasmányos kötete egy olyan "házasságot" mutat be "amelyben mindkét fél tudta, hol a másik tűréshatára, s milyen szabályokat kell betartani ahhoz, hogy a kapcsolat kiszámíthatóan működjék. Ahogy teltek-múltak az évek, egyre inkább megszokták egymást a felek, s válásra valójában komolyan már senki se gondolt."
Schmidt Mária kötetét június 11-én, szombaton fél háromtól mutatják be a Vörösmarty tér színpadán, majd a szerző és Gerő András dedikál a Közép- és Kelet-Európai Történelem és Társadalom Kutatásáért Közalapítvány standjánál, a 82-es számú pavilonban.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 08. 08:24, vasárnap | Helyi
Ida-Marie Dahl: „Ez az időszak mindent jelent nekem”
Egy nappal győri bemutatkozása után máris mosolyogva és felszabadultan beszél az első élményeiről Ida-Marie Dahl, a Győri Audi ETO KC nemrégiben szerződtetett kézilabdázója.
2026. Március 08. 08:13, vasárnap | Helyi
Új vezérigazgató irányítja a Graboplast növekedését
Az építőanyag-ipar területén komoly vezetői tapasztalatokkal rendelkező új vezérigazgató került a győri székhelyű Graboplast élére: a Közép-Európában meghatározó padlógyártót 2026 márciusától Járomi Judit irányítja.
2026. Március 08. 07:06, vasárnap | Helyi
Erzsébet liget: kezdődik a felújítás
Kezdődik az Erzsébet liget felújítása Győrben. Első lépésben az utak kapnak új burkolatot, a tervek szerint a kivitelező június 30-áig végez a munkával.
2026. Március 07. 08:11, szombat | Helyi
Elültették Győr szeretetfáját
Szeretetfát ültetett a Helló! Szeretlek Tudatos Vezetők Egyesülete Győrben.
