Hírek
2026. Január 09. 08:06, péntek | Helyi
Magas lázra panaszkodtak a legtöbben decemberben
Minden második beteg 40 fok körüli lázra panaszkodott decemberben, amire nem mostanában volt példa.
Erről az egyik győri házi gyermekorvos beszélt, aki januárban is sok páciensre számít, a hideg idő miatt azonban kevesebbre, mint tavaly ugyanebben az időszakban. Dr. Schmidt Péter úgy látja, a megbetegedések többségét baktériumok okozzák, biztosat azonban csak a laboreredmények ismeretében lehet mondani. Erre azonban pár napot még várni kell.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 26. 07:06, csütörtök | Helyi
Széchenyi-egyetem: tudatosan használjuk az MI-t!
A győri Széchenyi István Egyetem Szenátusa nemrég elfogadta az intézmény átfogó mesterségesintelligencia-szabályozási keretrendszerét.
2026. Március 26. 07:03, csütörtök | Helyi
Ismét életet mentett a szén-monoxid érzékelő
Jelzett néhány napja a szén-monoxid-érzékelő Dunaszentpálon, a Rákóczi Ferenc utcában egy családi házban. Kandallóval fűtöttek, ami a jelzéskor nem ment.
2026. Március 25. 08:06, szerda | Helyi
Ismét pályázhatnak a győri iskolák: 50 millió forintos támogatási keret nyílt meg
Győr Megyei Jogú Város Önkormányzata 2026-ban is meghirdette a „Győri Iskolák Támogatása” pályázatot, amelynek célja a városban működő oktatási intézmények fejlesztése, valamint az önkormányzati tulajdonú iskolaépületek állag
2026. Március 25. 08:05, szerda | Helyi
Indul a tavaszi Egészség-Piac Győrben – mutatjuk az első öt helyszínt
Tavasszal ismét elindul az Egészség-Piac lakossági egészségmegőrző programsorozat Győrben.
