Városlista
2026. május 4, hétfő - Mónika

Hírek

2024. November 30. 07:08, szombat | Helyi

Már közel ötezren laknak Nyúlon

Már közel ötezren laknak Nyúlon

Rohamosan bővül a lakosság a Győrhöz közeli Nyúlon: legutóbb már 4700-an éltek a településen. A faluk közül már csak Rajkán és Győrújbaráton laknak többen.

Az októberi nyúli testületi ülésen Szűcs Mihály, a helyi értéktár bizottság elnöke jelentette be, hogy míg 2022-ben 4577 regisztrált lakója volt a településnek, 2024-ben már 4700-nál is többen vannak. Ezzel a falvak közül lélekszámban a vármegyében már csak Rajka és Győrújbarát előzi meg őket, Pannonhalma és Tét városát is beelőzték ebben a tekintetben. Ha azonban elérik az ötezer főt, sok kedvezménytől elesik a település, főleg pályázatoktól – hangzott el. Bejczi Ádám Ákos képviselő szerint ennek a határnak az átlépését már nem lehet megakadályozni.

Érdekesség, hogy 109 nyúli gyereket győri iskolába hordanak.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 04. 08:25, hétfő | Helyi

Kifestették és kitakarították a gyalogos aluljárót

Apró lépésekkel, de legalább elindult a folyamat – írta Kósa Roland alpolgármester.

2026. Május 04. 08:09, hétfő | Helyi

Fekete Dávid reagált a nyomozásokra és a Győr-Szol-ügyre

„A következő hetekben, hónapokban politikai ellenfeleink sokszor fogják a nevemet nyomozásokkal kapcsolatba hozni és hamis kontextusba helyezni” – írta a politikus a Facebook-oldalán.

2026. Május 04. 07:08, hétfő | Helyi

A 4iG SDT EGY-nek 32 970 darab Rába-részvényt ajánlottak fel

A 4iG Nyrt. leányvállalatának, a 4iG SDT EGY Zrt.-nek 32 970 darab Rába-részvényt ajánlottak fel megvételre a Rába Nyrt. törzsrészvényeire kötelezően tett nyilvános vételi ajánlatára

2026. Május 03. 08:22, vasárnap | Helyi

Talmácsi és az egyetem közös fejlesztése győzelmet hozott

A motorsportban egyre elterjedtebb az az ergonómiai tankszárny, amelyet Talmácsi Gábor világbajnokhoz kötődő vállalkozás a Széchenyi István Egyetem közösen fejlesztett.