Hírek
2024. November 11. 07:12, hétfő | Helyi
Megjöttek a mínuszok, figyeljünk egymásra!
A huzamosabb ideig tartó hideg idő beköszöntével a rendőrség kiemelt figyelmet fordít a fedél nélkül élőket fenyegető veszélyek elhárítására, a bűncselekmények megelőzésére.
A téli időjárás és a fagypont alatti hőmérséklet az egyedül élő idős embereket is veszélyezteti.
Védelmük érdekében a rendőrség a jelzőrendszer részeként a társszervekkel – mentőszolgálatok, katasztrófavédelem, a vármegyei és települési önkormányzatok, jegyzők és polgármesterek – együttműködik.
Ezt kérik mindannyiunktól:
- A megváltozott időjárásra tekintettel jobban figyeljenek a környezetükben élő magányos és idős emberekre, valamint a fedél nélkül élőkre!
- Amennyiben közterületen olyan személyt látnak, aki segítségre szorul, telefonáljanak az ingyenesen hívható 112-es központi számra, kérjenek mentőt vagy rendőrt!
- Rendkívül fontos, hogy segítsünk minden bajba jutott embertársunknak, hiszen ezzel életet menthetünk, valamint megelőzhetjük, hogy kiszolgáltatott emberek különféle bűncselekmények áldozataivá válhassanak.
- Idős, egyedül élő családtagokat, szomszédokat, ismerősöket, gyakrabban látogassák meg, ellenőrizzék, hogy füstöl-e a lakásuk kéménye, van-e elég tüzelőjük.
- A magányosan élő idős vagy bármilyen okból rászoruló embereknek nemcsak az egészségi állapotuk lehet veszélyben, hanem bűncselekmény áldozataivá is válhatnak.
- Fontos, hogy az egyedül élő idős emberek ne engedjenek be idegeneket, ha ismeretlen, gyanúsan viselkedő személyeket látnak, értesítsék a rendőrséget.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 21. 08:22, szombat | Helyi
Magyar labdarúgó-válogatott – három győri is a keretben
Vitális Milán, Schön Szabolcs és Csinger Márk is bekerült a magyar labdarúgó-válogatott idei első keretébe.
2026. Március 21. 08:04, szombat | Helyi
Tatán épít új kenyérgyárat a Ceres
Új kenyérgyár alapkövét tették le Tatán. A győri székhelyű Ceres Zrt. Kelet-Közép-Európa legnagyobb kapacitású sütőüzemét építi meg csaknem 25 milliárd forintos beruházással.
2026. Március 21. 07:07, szombat | Helyi
Szemeszterenként 150 milliót fordítanak a kiválóság ösztönzésére
A hallgatói kiválóság és a versenyképes tudás elismerésére indít ösztöndíjfejlesztési programot márciustól a Széchenyi István Egyetem. Szemeszterenként 150 millió forint plusztámogatás jut az intézmény saját forrásából.
2026. Március 20. 08:25, péntek | Helyi
Elkészültek az eSZJA tervezetek
Már elérhetők a személyi jövedelemadó-bevallási tervezetek az eSZJA felületén.
