Hírek
2025. Szeptember 05. 07:11, péntek | Helyi
Nehéz időszak után ünnepelt az állatkert
„A város megtalálta a költségvetési forrásokat arra, hogy a bevételkiesés okozta veszteségeket kompenzálni tudja.” – fogalmazott a tavaszi száj- és körömfájás járvány okozta károkra Pintér Bence polgármester
Mint beharangoztuk, pénteken megtartotta a győri állatkert is a hagyományos esti programját, amikor a közönség bepillantást nyerhet az állatok életébe sötétedés után. Ezúttal Pintér Bence polgármester nyitotta meg a rendezvényt.
A győri állatkert évek óta kiemelt szereplője az országos Állatkertek Éjszakája programsorozatnak, amely minden évben különleges élményt nyújt a természet szerelmeseinek. A látogatók ilyenkor nemcsak a kulisszák mögé pillanthatnak be, hanem egyedi esti programokon is részt vehetnek, amely a családok, barátok és állatbarátok számára közösségi élménnyé teszi az eseményt.
Pintér Bence polgármester ünnepi köszöntőjében így fogalmazott: „Győr mindig is nagyra becsülte az állatkert munkáját és minőségi szolgáltatását. Az idei Állatkertek éjszakája különösen izgalmas tematika köré épül: a városi vadon.
A polgármester visszautalt arra, hogy az állatkertnek – sok más intézmény és szervezet mellett különösen nehéz éve volt, mivel márcus első hetétől május 19-éig 72 napra zárva kellett tartani a száj- és körömfájás járvány miatt. Hozzátette: „sikerrel előztük meg a bajt az állatkertben, és a város megtalálta a költségvetési forrásokat arra, hogy a bevételkiesés okozta veszteségeket kompenzálni tudja”. Mint elmondta: alaptámogatásra 105 millió 746 ezer, állategészségügyi támogatásra 31 millió, fejlesztésre 25 millió forintot, a 2024. évi maradványból pedig további 130 millió forintot kapott még alaptámogatásra az Állatkert.
Pintér Bence ezúton köszönte meg az állatkert vezetésének és dolgozóinak, hogy mindent megtettek, hogy az állatkert ne legyen áldozata a járványnak. „Ne feledkezzünk meg a környékbeli gazdálkodókról sem, akik fegyelmezett viselkedése nélkül ez a járvány nem lett volna megállítható” – idézte őt a gyor.hu. Ez az időszak jelentős bevételkiesést hozott, miközben szakembereknek minden erejüket a megelőzésre kellett fordítani, az intézményük szigorú belső járványkezelési protokollt vezetett be. Ennek köszönhetően viszont a gyűjtemény 1500 lakója közül a 600 fogékony állat végig tünetmentes maradt.
A krízishelyzetben kiemelt jelentőségű volt az Agrárminisztériumnak és Győr Megyei Jogú Város Önkormányzatának, valamint látogatóiknak, követőiknek a támogatása, amely nélkül az állatkert nem tudta volna átvészelni a nehéz hónapokat – hangzott el.
Mint elmondták, az újranyitással egy időben hozták létre a capybara-simogatót, amely azóta is az egyik legnépszerűbb attrakció: naponta nagy tömegeket vonz, és jelentősen hozzájárult ahhoz, hogy a járvány miatt kiesett mintegy 50 000 látogatót részben pótolni tudja.
(Illusztráció: Győri Állatkert)
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 05. 07:07, péntek | Helyi
Négy győri városrészben is elindul az Adventi Ablakvadászat
Különleges fénybe öltözik Ménfőcsanak, Gyárváros, Győrszentiván és Kismegyer.
2025. December 04. 08:31, csütörtök | Helyi
Adventi Jótékonysági Faház: 19 szervezetet támogathatunk
A város egyik legszebb adventi hagyományát idén is nagy érdeklődés övezi:
2025. December 04. 08:10, csütörtök | Helyi
Orvostechnológiai kutatásokban működhet együtt a Széchenyi-campus az olasz Sienai Egyetemmel
Háromtagú delegációval látogatott a győri Széchenyi István Egyetemre a közép-olasz Sienai Egyetem nemrégiben.
2025. December 04. 07:08, csütörtök | Helyi
Elindult a NAV karácsonyi ellenőrzéssorozata
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) megkezdte karácsonyi ellenőrzéssorozatát, amely az év végéig tart.
