Hírek
2013. Július 26. 08:42, péntek |
Helyi
Forrás: MTI
Ponthatárok - Corvinus: töretlen az egyetem népszerűsége
A Corvinus Egyetem szerint az intézmény népszerűsége töretlen, mivel két százalékkal többen jelentkeztek az egyetemre, és négy százalékkal több hallgatót fogadnak be.
Az intézmény csütörtöki, MTI-hez eljuttatott közleménye szerint a jelentkezések száma az előző évhez képest közel két százalékkal emelkedett, és a szakos kapacitások, valamint a jelentkezők számának országos csökkenése ellenére is több hallgatót vettek fel az idén. Szeptembertől az egyetemen 3815 alap- és mesterszakos gólya kezdheti meg tanulmányait.
Agrártudományi területen 14, műszakin 13, pedagógus képzési területen pedig 20 százalékkal több hallgató tanul majd - közölte a felsőoktatási intézmény, hozzátéve: a legnépszerűbb a gazdálkodástudományi kar, ahová 5129-en felvételiztek, közülük ősszel 1750-en kezdhetik meg tanulmányaikat.A legmagasabb pontszámra a gazdasági képzésekhez és a nemzetközi tanulmányokhoz volt szükség, az alkalmazott közgazdaságtan és gazdaságelemzés képzéshez, valamint a magyar és az angol nyelvű nemzetközi tanulmányok szakához is 465 pont kellett.
Az egyetem közleményében megjegyezte: váratlanul néhány önköltséges szakra való bejutáshoz jóval magasabb pontszámra volt szükség, mint a legtöbb állami ösztöndíjas képzéshez.Az országos összjelentkezés tekintetében idén a vezetés és szervezés mesterszak áll az élen 1452 felvételizővel. Ebből a pályázók legnagyobb számban a Budapesti Corvinus Egyetemre adták be a jelentkezéseket; állami ösztöndíjas helyre 490-en felvételiztek.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 06. 08:19, szerda | Helyi
Szerződés-hosszabbítás: Dely Márton az ETO University Handball Team játékosa marad
Az ETO University Handball Team örömmel jelenti be, hogy Dely Márton egy évvel meghosszabbította nyáron lejáró szerződését, így a 2026–2027-es szezonban is zöld-fehérben folytatja pályafutását.
2026. Május 06. 08:06, szerda | Helyi
Sör és művészet négy napon át Győrben
Kakas Krajcárral szavazhat a közönség kedvenc utcazenészére
2026. Május 06. 07:08, szerda | Helyi
Újrahasznosított alapanyagokból építettek robotporszívót a tinik
A digitális készségek fejlesztésével készítette fel a fiatalokat a mesterséges intelligencia kihívásaira,
2026. Május 05. 08:18, kedd | Helyi
Női kézilabda BL – A későbbi elődöntőt játssza a Győr
A címvédő Győri Audi ETO KC a későbbi elődöntőt játssza a francia Brest Bretagne csapatával június 6-án a női kézilabda Bajnokok Ligája budapesti négyes döntőjében.
