Hírek
2017. Február 22. 09:51, szerda | Helyi
Robotok bevetésen
Az Audi Hungaria tovább halad az okos gyár felé vezető úton: a legnépszerűbb győri motor, a négyhengeres Otto-motor gyártósorán a már meglévő hat robot mellé újabb robotkollégát állítottak üzembe.
A duplaorsós csavarozórobot az ember-robot együttműködés jegyében a munkatársak közvetlen közelében dolgozik úgy, hogy védőkerítésre sincs szüksége. A négyhengeres motorból 22 különböző típust gyártanak több mint 80 variációban egy gyártósoron. A robot valamennyi motortípust tudja kezelni, valamint az egyes típusok összetettsége miatt a gyártási idejükben lévő különbség is áthidalható a segítségével. Az ember-robot kooperáció alkalmazásának célja, hogy a robotok támogassák az embereket a munkavégzésük során, tehermentesítsék őket a nem ergonomikus, valamint monoton munkafolyamatok alól.
A munkatársak felismerték a robotokkal való közös munka előnyeit, és már számos javaslatot tettek a következő robotkolléga bevetési helyére.

A négyhengeres Otto-motorokat egy futballpályányi területen gyártja a vállalat 580 munkatársa. Ebből a típusból 39 másodpercenként gördül le egy erőforrás a gyártósorról. A tavalyi évben 630 000 négyhengeres Otto-motor készült az Audi Hungariánál.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 04. 08:15, szerda | Helyi
Győr-Szol: A hamis vádakkal szemben itt az igazság – Reakció Pintér Bence támadó posztjára
A közleményt változtatás nélkül közöljük.
2026. Február 04. 07:24, szerda | Helyi
Újabb feljelentés után Pintér Bence a közgyűlés feloszlatását kezdeményezi
2026. Február 04. 07:08, szerda | Helyi
A Fidesz szerint megfutamodott a polgármester
Mindezt a közleményéből tudjuk, amit péntek délután hozott nyilvánosságra a frakció. Ahogy Pintér Bence közleményét, úgy ezt is változtatás nélkül közöljük:
2026. Február 03. 08:22, kedd | Helyi
A polgármester elnapolta a közgyűlést és újabb feljelentéseket tett
Mindezt a közleményéből tudjuk, amit péntek kora délután hozott nyilvánosságra. Az előzményeket a pénteki közgyűlés legelejéről szóló tudósításunkban láthatják.
