Hírek
2025. Július 01. 08:09, kedd | Helyi
Semmelweis-nap: ők a győri díjazottak
Átadták a rangos Semmelweis-napi díjakat a Győri Városházán az egészségügyért és a szociálpolikáért dolgozóknak.
Semmelweis Ignác örökségéről és az egészségügyben dolgozók áldozatos munkájáról emlékeztek meg Győrben. A Városháza dísztermében tartott eseményen Pintér Bence polgármester köszöntötte a megjelenteket.
Átadták a „Győr Város Egészségügyéért” és a „Győr Város Szociálpolitikájáért” díjat is, azoknak, „akik munkájukkal kiemelkedően szolgálják a város lakóinak egészségét”.
A Semmelweis-napi díjazottak idén:
„Győr Város Egészségügyéért” díjban részesültek:
- Dukavits Kinga fogszakorvos, a fogorvosi alapellátásban és a fogszabályozás területén végzett három évtizedes, kiemelkedő munkájáért, valamint közéleti és etikai bizottsági tevékenységéért.
- Busa Mária házi gyermekorvos, aki 50 éve dolgozik elhivatottan a gyermekekért, külön figyelemmel a fogyatékkal élőkre és családjaikra.
Első alkalommal vehettek át oklevelet a 20 év praktizálás után Címzetes Főorvosi címre jogosulttá váló orvosok.
„Győr Város Szociálpolitikájáért” díjat kaptak:
- Kaszáné Tóth Katalin, a Család- és Gyermekjóléti Központ köznevelési csoportvezetője, a segítő hálózat megalkotásában és vezetésében végzett munkájáért.
- Medey-Szabó Anna, a Hajléktalanok Otthona vezetője, az elesettekért végzett példaértékű, empatikus és folyamatosan megújuló szakmai tevékenységéért.
Első alkalommal vehettek át oklevelet a 20 év praktizálás után Címzetes Főorvosi címre jogosulttá váló orvosok, amellyel hagyományt szeretnének teremteni Győrben.
Címzetes főorvosi díszoklevélben részesültek:
- Szakál Ildikó, felnőtt háziorvos
- Weisz Mária Terézia, felnőtt háziorvos
- Jancsó Zsuzsanna, házi gyermekorvos
- Tanos Lívia, házi gyermekorvos
Pintér Bence polgármester hangsúlyozta: „Az önök mindennapos erőfeszítései, munkájuk és kitartásuk garantálja a győriek egészségét és jóllétét” – adta hírül a gyor.hu. A polgármester méltatta az egészségügyi dolgozók – orvosok, ápolók, asszisztensek, mentősök, adminisztratív és technikai munkatársak – elkötelezettségét és kitartását, különösen a kihívásokkal teli időszakokban nyújtott helytállásukat.
(Kép: gyor.hu)
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 05. 08:18, kedd | Helyi
Női kézilabda BL – A későbbi elődöntőt játssza a Győr
A címvédő Győri Audi ETO KC a későbbi elődöntőt játssza a francia Brest Bretagne csapatával június 6-án a női kézilabda Bajnokok Ligája budapesti négyes döntőjében.
2026. Május 05. 08:05, kedd | Helyi
Pintér Bence: „Nem lennék az ügylet mögött állók helyében”
Újabb fejleményről számolt be Pintér Bence polgármester a belvárosi Vaskakas Taverna és Schäffer-ház épületegyüttesének vitatott visszavásárlási ügyében.
2026. Május 05. 07:04, kedd | Helyi
Palántaszezon a győri piactereken
Megkezdődött a palántaszezon Győrben, így a vásárlók ismét bőséges kínálatból válogathatnak a város piacterein.
2026. Május 04. 08:25, hétfő | Helyi
Kifestették és kitakarították a gyalogos aluljárót
Apró lépésekkel, de legalább elindult a folyamat – írta Kósa Roland alpolgármester.
