Hírek
2022. Július 11. 10:43, hétfő | Helyi
Sok munkájuk volt a tűzoltóknak az elmúlt héten
Hetvennyolc eseményhez riasztották a hivatásos tűzoltókat. – közölte a Győr-Moson-Sopron Megyei Katasztrófavédelemi Igazgatóság.
- Összeütközött két személygépkocsi hétfő délután Győrújbaráton a Fő út és a Pándzsa út kereszteződésénél, az egyik autó egy villanyoszlopnak csapódott. A győri hivatásos tűzoltók áramtalanították a járműveket. Egy embert könnyű sérülésekkel kórházba szállított a mentőszolgálat.
- Árokba csúszott egy személyautó kedden délelőtt az M1-es autópálya Hegyeshalom felé vezető oldalán, Mosonmagyaróvár közelében, a 86-os főútra vezető lehajtón. A balesethez a mosonmagyaróvári hivatásos tűzoltókat riasztották, akik áramtalanították a gépkocsit. Az autóban csak a sofőr utazott, nem sérült meg.
- Száraz fű és aljnövényzet égett szerda délután mintegy ezerkétszáz négyzetméteren az M1-es autópálya mellett, a határ felé vezető oldalon a 172-es kilométerszelvénynél. A mosonmagyaróvári hivatásos tűzoltók több vízsugárral fékezték meg a lángokat.
- Kisbusz ütközött össze egy teherautóval csütörtökön délután az M1-es autópálya 124-125-ös kilométere között, Győr térségében, a határ felé vezető szakaszon. A győri hivatásos tűzoltók áramtalanították a kisbuszt és felitatták az útra folyt olajat. A balesetben kilencen szenvedtek könnyebb sérülést, közülük hat embert vittek kórházba a mentők.
- Karambolozott három személyautó Mosonmagyaróváron, a Szent István király úton szombaton délelőtt. A helyi hivatásos tűzoltók áramtalanították az egyik gépkocsit, felitatták az úttestre kifolyt hűtőfolyadékot, majd a helyszínelés után megszüntették a forgalmi akadályt. Sérülés nem történt.
- Kigyulladt egy kombájn vasárnap délelőtt Győrzámoly térségében. A tűz átterjedt a gabonára is mintegy ötezer négyzetméteren. A helyszínre a győri és lébényi hivatásos tűzoltókat riasztották, akik több vízsugárral fékezték meg a lángokat a katasztrófavédelmi műveleti szolgálat irányításával. Az egységek munkáját egy erőgép is segítette, amely körbetárcsázta a tűzzel érintett területet.
A tűzesetek és műszaki mentések során tizennyolcan sérültek meg, egy ember életét vesztette.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 05. 08:19, péntek | Helyi
UNI Győri Úszó SE: kiváló eredmények a CECJM 2025 válogatott viadalon
„A CECJM 2025 válogatott versenyen egyesületünket nagy megtiszteltetés érte: két úszónk, Zámbó Anna Villő és Bergendi Gellért is bekerült a magyar válogatottba.
2025. December 05. 08:07, péntek | Helyi
Lámpát, zebrát kap Győrújfalun a veszélyes csomópont
Régi problémája oldódik meg hamarosan Győrújfalunak és a szigetközi főút használóinak: a Fő téri csomóponthoz jelzőlámpát helyeznek, így hamarosan gyalogátkelőhely is épülhet a forgalmas kereszteződésben.
2025. December 05. 07:07, péntek | Helyi
Négy győri városrészben is elindul az Adventi Ablakvadászat
Különleges fénybe öltözik Ménfőcsanak, Gyárváros, Győrszentiván és Kismegyer.
2025. December 04. 08:31, csütörtök | Helyi
Adventi Jótékonysági Faház: 19 szervezetet támogathatunk
A város egyik legszebb adventi hagyományát idén is nagy érdeklődés övezi:
