Hírek
2024. Május 06. 07:14, hétfő | Helyi
Szén-monoxidot lélegzett be egy lakó a győri Eőrsy Péter utcában
Bejelzett a szén-monoxid-érzékelő április 27-én délelőtt egy társasház harmadik emeleti lakásában a győri Eőrsy Péter utcában.
A győri hivatásos tűzoltók és a gázszolgáltató műszeres mérései is igazolták a mérgező gáz jelenlétét a helyszínen, ezért a lakásban üzemelő gázkészüléket a szolgáltató üzemen kívül helyezte. A mentők a rosszullétre panaszkodó lakót kórházba szállították.
A szakemberek felhívják a figyelmet arra, hogy a magas szén-monoxid koncentráció akár 1-2 percen belül halált okoz.
A mérgezések megelőzése érdekében ajánlott szén-monoxid érzékelő beszerzése. A katasztrófavédelem által bevizsgált készülékek listája az alábbi linken található:
https://katasztrofavedelem.hu/33883/szen-monoxid-erzekelok
Forrás: gyor.katasztrofavedelem.hu
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 04. 08:26, kedd | Helyi
Séta a római kori és 20. századi kincsek között
Augusztusban is lesznek nyitott tárlatvezetések a Rómer Múzeumban. Az érdeklődők könnyed élménygyűjtés keretében ismerthetik meg például Győr a római kori múltját.
2026. Augusztus 04. 08:07, kedd | Helyi
Felpezsdült az albérletpiac Győrben
Túl vannak az izgalmakon a leendő egyetemisták – legalábbis, ami a ponthatárokat illeti. A neheze ugyanis sokaknak csak most kezdődik: lakást kell találni szeptemberig.
2026. Augusztus 04. 07:06, kedd | Helyi
Hagyományteremtő eseményre érkeznek Győrbe a régi zene mesterei
Első alkalommal rendezik meg augusztus 16. és 21. között a Győri Régi Zenei Hetet a győri bencés templomban és gimnáziumban.
2026. Augusztus 03. 08:13, hétfő | Helyi
Ilyen volt az idei érettségi: könnyebb töri, nehezebb magyar és szinte változatlan matek
Nagyjából így foglalhatók össze a 2026-os érettségi eredményei.
