Hírek
2025. Augusztus 06. 07:10, szerda | Helyi
Szeptembertől indul a fix 3 százalékos lakáshitel, az ingázók is felvehetik
Legkésőbb a jövő héten megjelenik a szeptemberben induló Otthon Start hitelprogrammal kapcsolatos kormányrendelet
Várhatóan a hétvégétől pedig a kormany.hu oldalon keresztül elérhetővé válik egy külön honlap, amely a hitellel kapcsolatosan ad részletes tájékoztatást.
A program társadalmi vitáján számtalan igény merült fel, ennek révén a szomszédos országokban dolgozó, magyarországi állandó lakcímmel rendelkező ingázó munkavállalók is jogosultak lesznek a kedvezményes hitelre. Elmondta, ezt a kiegészítést Barcza Attila fideszes országgyűlési képviselő és Farkas Ciprián (Fidesz-KDNP) Sopron polgármestere kezdeményezte.
A kormány arról is döntött, hogy legfeljebb 30 ezer forintos lehet a banki díj.
A program szeptember 1-jén indul, abban a 18. életévüket betöltöttek vehetnek részt, kétéves jövedelem és kétéves társadalombiztosítási jogviszony is a hitelfelvétel feltétele. Ingázók esetében a társadalombiztosítási jogviszonyba a szomszédos országban fennálló foglalkoztatás is beleszámít, azaz magyarországi lakóhely és a szomszédos országban lévő munkaviszony szükséges.
A hitelt az veheti fel, aki az elmúlt tíz évben belterületi lakóingatlannal nem rendelkezett, vagy csak 50 százalékot elérő és azt meg nem haladó tulajdonrésze volt, illetve a tulajdoni hányadának az értéke nem haladta meg a 15 millió forintot. Legfeljebb egy belterületi lakóingatlan esetén lehet valakinek legfeljebb 50 százalékos tulajdonrésze, tehát kettő esetén erre már nem jogosult.
A hitel maximálisan igényelhető összege 50 millió forint, legfeljebb 3 százalékos kamattal, ami a teljes futamidő alatt fix marad, a leghosszabb futamidő 25 év lehet, a hitelt új és használt lakás vásárlására, építésére és tanya vásárlására is fel lehet venni.
Legfeljebb másfél millió forint lehet a négyzetméterár, az ingatlan értéke pedig legfeljebb 100 millió forint abban az esetben, ha lakásvásárlásról van szó, lakóház vagy tanya vásárlása esetén 150 millió forint a felső értékkorlát.
A hitel felvételéhez tízszázalékos önerő kell, a megvásárolt ingatlanban pedig állandó lakcímet létesíteni nem szükséges. Használati jog nem engedhető az ingatlanra, de albérletbe kiadható.
(Forrás: mti, illusztráció: pexels)
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 20. 08:25, péntek | Helyi
Elkészültek az eSZJA tervezetek
Már elérhetők a személyi jövedelemadó-bevallási tervezetek az eSZJA felületén.
2026. Március 20. 08:06, péntek | Helyi
Kevesebb a beteg, de még nincs vége a szezonnak
Nemcsak a felnőttek, hanem a gyermekek szervezetét is megviselheti a hirtelen jött felmelegedés.
2026. Március 20. 07:05, péntek | Helyi
Látványtelepítés lesz Halak napján a Mosoni-Dunába
A Víz Világnapja és a Halak Napja alkalmából ismét látványtelepítéssel készül a megyei horgász szövetség pénteken.
2026. Március 19. 08:24, csütörtök | Helyi
Új helyen a halottakkal kapcsolatos ügyintézés
Mutatjuk, hol találja meg az új irodát a Petz-kórházban.
