Hírek
2012. November 21. 09:52, szerda |
Helyi
Forrás: Pozsgai Kitti/MTI
Téli fesztivál Győrben Sebestyén Mártával
Sebestyén Márta lemezbemutató koncertet ad, a Budapest Champagne Band karácsonyi dalokat ad elő, a Hold Színház pedig A kis herceggel vendégszerepel a győri téli fesztiválon november 30-ától.
A programsorozatot hangversenyek, színházi előadások és az adventi hagyományok felelevenítése teszi sokszínűvé - mondta Bolla Péter, a polgármester kabinetfőnöke a rendezvényt ismertető sajtótájékoztatón kedden az események fő helyszínén, a Széchenyi téren.
Sebestyén Márta új lemezének bemutatóját december 13-án tartja a Richter teremben. A művésznő elmondta: a karácsony szelleméhez méltó muzsikával akarják meglepni a közönséget az Angyali szó zengedez című lemezbemutatóján.
Ruppert István orgonaművész Bach műveit játssza december 2-án a Szentlélek-templomban, két nappal később Horváth Kornél Kossuth-díjas ütőhangszerművész és orosz Zoltán harmonikaművész lép fel a Bartók Béla Megyei Művelődési Központban.
Az advent minden vasárnapján egy-egy gyertyát gyújtanak a Széchenyi téri hatalmas adventi koszorún, közelében Betlehemet és a mindenki karácsonyfáját állítják fel. Esténként zenés fényjáték kápráztatja el a téren sétálókat. A szabadtéri színpadon a Maszk Bábszínház eleveníti fel a betlehemi történetet december 8-án. A Lloyd Egylet december 15-én ad adventi koncertet ugyanott. Egy nappal később a Széchenyi téren lép fel a Budapest Champagne Band, az együttes klasszikus karácsonyi dalokat szólaltat meg modern hangszerelésben.
A gyerekeket a Holle anyó című zenés-táncos mesejáték szórakoztatja december 17-én a Bartók Művelődési Központban, a felnőttek két nappal később Örkény István Macskajáték című kisregényének kamaraszínházi változatát láthatják a Richter teremben a főszerepben Tordai Terivel és Béres Ilonával. A kis herceg című produkciót december 22-én a Széchenyi téren láthatják kicsik és nagyok a Hold Színház előadásában.
A belváros díszvilágítást kap, a fesztivál látogatói hódolhatnak a gasztronómiai élvezeteknek is.
Fotó: Nagy Péter
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 08. 08:19, péntek | Helyi
Rekordlétszámú mezőny érkezik Győrbe: jön a 2026-os 3×3-as Jégkorong MEFOB
2026-ban ismét rangos egyetemi sporteseménynek ad otthont Győr: a Széchenyi István Egyetem rendezésében kerül sor a 3×3-as Jégkorong Magyar Egyetemi–Főiskolai Országos Bajnokságra (MEFOB), amely egy napra a hazai egyetemi jégkorong közpon
2026. Május 08. 08:05, péntek | Helyi
Közelebb hozták a jövőt a diákokhoz Győrben
Több mint 1100 diák vett részt abban a középiskolásoknak szóló programban, amelyet a magyarországi Bosch csoport, a Mobilis és a Széchenyi István Egyetem hirdetett meg.
2026. Május 08. 07:05, péntek | Helyi
Szeretné esti túrán hallgatni a fülemüléket?
Különleges, felejthetetlen élmény lesz ez annak, aki szereti az éjszakai madárdalt, az MME nevű országos egyesület helyi csoportja esti túrákat szervez többek között Győrszemerére, Mecsérre, Győr-Pinnyédre.
2026. Május 07. 08:21, csütörtök | Helyi
Nehéz év után stabil és kiszámítható női kosárlabdaklub működése a cél
A győri kosárlabda klub (UNI Győr) közleményt adott ki a jövővel is kapcsolatban.
