Hírek
2018. Április 26. 15:27, csütörtök | Belföld
Tragédia! Iskolabusz ütközött vonattal - 13 gyerek meghalt
Tizenhárom gyerek halt meg, mikor egy iskolabusz egy vonattal karambolozott Indiában.
A busz egy jelzőlámpa és sorompó nélküli vasúti átjárónál ütközött a szerelvénnyel. - írja a BBC News. Legalább öt gyerek súlyosan megsérült az AFP hírügynökség értesülései szerint.
"A buszon tíz év alatti gyerekek utaztak, azt azonban nem tudni, hogy pontosan hányan. A busz több métert repült levegőben." - nyilatkozta a hírügynökségnek a körzet egyik vezető mentőtisztje.
Sok helyi lakos érkezett, hogy segítsen a gyerekeket kiszedni a roncsok közül.
Az ilyen balesetek gyakoriak az országban, a kellő vezetéstechnikai tudás hiánya, a nem megfelelő utak és veszélyes állapotban lévő járművek miatt. Nemrég Indiában 24 gyerek halt meg, mikor buszuk egy szurdokba zuhant.
A kormány a mostani balesettel kapcsolatban vizsgálatot indított, és támogatást küldött az áldozatok családjainak. Yogi Adityanath vezető miniszter a helyszínre utazott.
Forrás: origo.hu
Kép: AFP
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 21. 07:21, szerda | Belföld
Orbán Viktor: amíg Magyarországon nemzeti kormány van, a Mercosur-megállapodást sohasem hagyjuk jóvá
Amíg nemzeti kormány van Magyarországon, addig a Mercosur-megállapodást sohasem hagyjuk jóvá - mondta Orbán Viktor miniszterelnök kedden a Facebookon közzétett videójában.
2026. Január 21. 07:19, szerda | Belföld
Magyar Péter: a Tisza Párt tiltakozik a Mercosur szabadkereskedelmi egyezmény aláírása ellen
Tiltakozik a Tisza Párt a Mercosur szabadkereskedelmi egyezmény aláírása ellen - közölte a párt vezetője strasbourgi sajtótájékoztatóján kedden, amelyet a közösségi oldalán közvetített.
2026. Január 20. 07:12, kedd | Belföld
MÁV-csoport: 13 százalékot meghaladó keresetnövekedés az idén
A kiegészítő bérfejlesztéssel a MÁV-csoport dolgozóinak alapbére 9,6 százalékkal nő, az összes emelést és juttatást beleszámolva 13 százalékkal kereshetnek többet az idén
