Városlista
2025. december 14, vasárnap - Szilárda

Hírek

2025. December 14. 07:07, vasárnap | Helyi

Új elektromos motorgeneráció az Audi Hungáriától

Új elektromos motorgeneráció az Audi Hungáriától

Elstartolt az MEBeco előszéria gyártása.

Az Audi Hungaria motorgyárában teljes erővel zajlik a felkészülés a MEBeco új generációs elektromos hajtások sorozatgyártására. Az előszéria gyártással a projekt újabb mérföldkőhöz érkezett, amely megerősíti a győri vállalat kulcsszerepét a Volkswagen Konszern elektromobilitási stratégiájában.

Az Audi Hungaria aktívan alakítja az elektromobilitás jövőjét. Innovatív technológiákkal, széles portfólióval és nagyfokú rugalmassággal biztosítjuk versenyképességünket. Legnagyobb erősségünk továbbra is munkatársaink szakértelme és elkötelezettsége.” – mondta Michael Breme, az Audi Hungaria igazgatóságának elnöke.

A MEBeco projekt az utolsó szakaszába lépett: a gyártósorok és berendezések felkészítése a szériagyártásra teljes lendülettel zajlik az Audi Hungaria motorgyárában. A nullszéria és a sorozatgyártás közötti átmeneti fázisban a végleges gépátvételek és gyártási képességvizsgálatok folyamatosan történnek, hogy minden berendezés megfeleljen a legmagasabb minőségi követelményeknek.

Az Audi Hungaria a győri motorgyárban nemcsak az MEBeco elektromos hajtások összeszerelését végzi, hanem jelentősen növeli a gyártási mélységet is. Az állórész- és váltógyártás területén szerzett szakértelemre építve a vállalat a jövőben a forgórész, a lemezcsomag és a teljesítményelektronika gyártását is saját telephelyén valósítja meg, 33.000 m² felületen.

A projekt megvalósításához több szakterület – gyártás-, gyártervezés, minőségbiztosítás, logisztika, projektmenedzsment, műszaki fejlesztés, szerszámtervezés – szoros együttműködésére van szükség. Az új elektromos hajtások sorozatgyártása várhatóan jövő év első felében kezdődik.

„Az Audi Hungaria a jövő mobilitásának egyik meghatározó szereplője. Az MEBeco-val az elektromos hajtásgyártásban eddig soha nem látott gyártási mélységet valósítottunk meg sikeresen. Professzionális csapatunkkal biztosítjuk innovatív termékünk legmagasabb minőségét, és hozzáértően hozzájárulunk az elektromobilitás továbbfejlesztéséhez.” – mondta Peter Will, az Audi Hungaria motorgyártásért/járműhajtásokért felelős igazgatósági tagja.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 14. 08:30, vasárnap | Helyi

Ismét elindult az Adventi Manóséta Győrben

Idén újra varázslatos kaland várja a családokat Győr belvárosában: visszatért Mézeskalács, a város adventi manója!

2025. December 14. 08:05, vasárnap | Helyi

Bárhonnan el lehet jutni a csillagokig

Kapu Tiborral és Cserényi Gyulával találkozhattak diákok a győri Egyetemi Csarnokban.

2025. December 13. 08:26, szombat | Helyi

Most kell igazán az összefogás – interjú Dúl Norbert vezérigazgatóval

Nyílt titok a kosárlabda-társadalomban a győri klub nehéz helyzete. Ilyen körülmények között átvenni az irányítást bátor vállalás. Mi motiválta, hogy elvállalja ezt a feladatot? – ezzel a kérdéssel kezdődik az interjú.

2025. December 13. 08:06, szombat | Helyi

Így lesz nyitva a Vásárcsarnok az ünnepekkor

Ünnepi nyitvatartással várja a vásárlókat a győri vásárcsarnok.