Hírek
2024. Augusztus 24. 08:12, szombat | Helyi
Új vízvezetékek lesznek a Nép utca környékén
Új vízvezetékeket építenek ki a győri Újváros nyugati részén az Újító és a Nép utcában, ahol állandó problémákat okozott már az elmúlt években az öreg vízhálózat.
A nép utcában több hónapig tart a munka, a forgalmat is érinti.
Megújul a Nép utca és az Újító utca ivóvízellátó rendszere – közölte a Pannon Víz Zrt. Újváros nyugati részén – a Tulipán u. és Szegfű u. közötti szakaszon – évek óta folyamatos hibák jelentkeztek az egyébként alulméretezett és már elavult ivóvezetékeken. A csőtörések során jelentős vízveszteségeket is el kellett károlni. Emiatt az érintett szakaszok felújítása szükségessé vált a szolgáltató közlése szerint.
Horváth Ottó, a Pannon-Víz Zrt. vezérigazgatója úgy tájékoztatott, hogy korszerű, úgynevezett elektrofúziós kötésű PE műanyag gerincvezetéket és házi bekötéseket építenek ki az Újító és a Nép utcában. A felújításnak köszönhetően a vízvezetékek átmérője is bővülni fog: a meglévő NA80 helyett NA100 átmérőjű vezetékeket fektetnek le javítva ezzel a rendszer hidraulikáját és kapacitását.
Az Újító utca gerincvezetéke 87 méteren újul meg, és ehhez kapcsolódik továbbá 12 házi bekötés, egy tűzcsap és egy meglévő ivókút átkötése is az utcában. A Nép utca felújítása jóval nagyobb szakaszt érint és tovább is tart, hiszen 719 méteren kezdődik meg hamarosan az ivóvízgerincvezeték cseréje az utcában, amelyhez kapcsolódik 50 házi bekötés, plusz az érintett tűzcsapok.
Mint elmondták, mindez augusztus végén, a munkaterület átadásával kezdődik, az Újító utcai rekonstrukciós munkák tervezetten 2-3 hetet vesznek igénybe, míg a nagyobb volumenű Nép utcai rekonstrukciós munkák 2 hónapig is eltarthatnak. A felújításhoz kapcsolódó vezeték zárásokról, átmeneti ivóvízellátás szüneteléséről az érintett lakosságot külön tájékoztatják.
Felhívják a lakosság és a közlekedők figyelmét, hogy a kiviteli munkák ideiglenes forgalomkorlátozással járnak az érintett utcaszakaszokon. Viszont mindennek köszönhetően a városrész ivóvízhálózatán korábban jelentkező hibák és vízveszteségek csökkenthetők és növekszik a városrész ivóvíz ellátásának biztonsága – szögezte le Horváth Ottó.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 22. 08:18, csütörtök | Helyi
Gázrobbanás és balesetek sora, ez volt a hét
Mint kiderült, súlyos sérüléseket szenvedett az asszony, akinek házában felrobbant a gázkazán Pannonhalmán a múlt csütörtökön.
2026. Január 22. 08:06, csütörtök | Helyi
Több száz diák szavalta egyszerre a Himnuszt Győrben
Közös Himnusz-szavalással emlékeztek meg a Győri Kölcsey Ferenc Általános Iskola diákjai az intézmény névadójáról.
2026. Január 22. 07:08, csütörtök | Helyi
Ők kapták az egyetemi díjakat a Médiabálon
A térség társasági életének legrangosabb eseményével indította 2026-ot a Széchenyi István Egyetem:
2026. Január 21. 08:22, szerda | Helyi
Edzőváltás után – Majdnem csodát tett a Győr
A TFSE hazai pályán egyetlen ponttal legyőzte a nagyot hajrázó Győr együttesét a női kosárlabda NB I második mérkőzésén.
