Hírek
2016. Április 21. 09:31, csütörtök |
Helyi
Forrás: Győr-Moson-Sopron Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság
Védelmi igazgatási felkészítés Győrben
Regionális továbbképzést tartott a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság és a Honvédelmi Minisztérium Védelmi Hivatala Győrben április 20-án.
A rendezvényen, melynek az Audi Hungaria Motor Kft. adott otthont, a Győr-Moson-Sopron, a Komárom-Esztergom és a Vas megyei védelmi bizottságok munkacsoport vezetői, valamint a helyi védelmi bizottságok elnökei és titkárai vettek részt. A közös továbbképzés célja a védelmi igazgatás rendszerében a területi, a helyi és települési szinten honvédelmi és katasztrófavédelmi igazgatási feladatokat ellátók együttműködésének összehangolása és az ő szakmai továbbképzésük.
A felkészítő értekezletet Széles Sándor kormánymegbízott, a Győr-Moson-Sopron Megyei Védelmi Bizottság elnöke nyitotta meg.

Beszédében elmondta, hogy az egész országban és persze megyénkben is nagyon fontos a lakosság biztonsága, ezért közös a felelősség, hogy felkészülten tudjanak reagálni a különböző kihívásokra, nehézségekre. Előadásában néhány emlékezetes, személyes tapasztalatát is megosztotta a hallgatósággal.
A kormánymegbízott megnyitóbeszéde után Tolnai László tűzvédelmi mérnök, az Audi Hungaria Motor Kft. létesítményi tűzoltóságának parancsnoka adott tájékoztatást a kft. egyre bővülő tevékenységéről, majd bemutatta az Audi kft. létesítményi tűzoltóságát is.
Ezt követően Báner Attila tűzoltó ezredes, a Győr-Moson-Sopron Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság igazgatóhelyettese megyénk katasztrófavédelmi kockázatairól számolt be a résztvevőknek. Előadását az utóbbi időben bekövetkezett váratlan események kezelését, tapasztalatait bemutató képekkel színesítette.

Később Dr. Bónyai Eszter tűzoltó ezredes asszony a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság Tervezési és Védelmi Igazgatási Főosztályának főosztályvezetője tartott előadást a katasztrófaveszély és a veszélyhelyzet kihirdetésének feltételeiről, valamint a védelmi igazgatási rendszer veszélyhelyzeti működéséről.
Az előadások sorát Dr. Keszely László ezredes, a HM Védelmi Hivatal megbízott főigazgató-helyettese zárta. Előadásában a honvédelmi igazgatás lehetséges válaszairól számolt be, amelyek a hibrid hadviselés, a terrorizmus és a tömeges migráció által jelentett fenyegetések kezelésére irányulhatnak.
A regionális képzés zárásaként a résztvevők betekintést nyertek az Audi Hungária Motor Kft. telephelyén a járműgyártás folyamatába.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 19. 16:49, péntek | Helyi
Naponta 100 ezer gyógyszert szállíthatnak ki a PHOENIX új győri logisztikai központjából
Elkészült új gyógyszerlogisztikai központja a 30 éves PHOENIX Pharma Zrt.-nek Győrben. A mintegy 8 milliárd forintos beruházással a létesítmény az Észak-Dunántúl gyógyszerellátásának egyik meghatározó bázisa lesz, amely várhatóan
2026. Június 19. 08:22, péntek | Helyi
Körbekerítették a színházat, kezdődik a javítás
A Győri Nemzeti Színház ezúton tájékoztatja közönségét, hogy az intézmény épületét érintően megkezdődtek a szükséges veszélyelhárítási munkálatok.
2026. Június 19. 08:08, péntek | Helyi
Továbbra is a Patent a névadó szponzor
A GYVSE Kajak-Kenu szakosztálya 2025 után 2026-ban is felveszi a Patent nevet, így a versenyzők ebben az évben is a Patent Győr színeiben indulnak a különböző hazai és nemzetközi megmérettetéseken.
2026. Június 19. 07:08, péntek | Helyi
A vakációval nyit a győri fürdő, idén is lesz vármegyei kedvezmény
2026. június 20-án megnyitja kapuit a Rába Quelle Strand és Élményfürdő.
