Városlista
2026. március 20, péntek - Klaudia, Alexandra

Hírek

2025. Április 19. 08:09, szombat | Helyi

Megnyílt a jelentkezés a Lázár Ervin Programba a 2025/2026-os tanévre

Megnyílt a jelentkezés a Lázár Ervin Programba a 2025/2026-os tanévre

Megnyílt a jelentkezés a Lázár Ervin Programba a 2025/2026-os tanévre: az előadóművészeti szervezetek és egyéni alkotók jelentkezését április 14. és május 5. között várják.

A program célja változatlan: az előadóművészeti élményekhez való egyenlő hozzáférés biztosítása minden általános iskolás korú diák számára, országszerte.

2024. szeptembere és decembere között több mint 300 ezer diák vett részt a program eseményein, több mint 2 ezer 300 előadás valósult meg, 2025. januárja és márciusa között pedig csaknem 90 ezer diák vett részt az eseményeken, és több mint 500 előadás valósult meg.

A program a harmadik időszakkal, április 1-jétől június 20-ig folytatódik az idei tanévben.

A programba – a következő tanévre – továbbra is jelentkezhetnek minősített színházak, bábszínházak, cirkuszművészeti, komoly-, és népzenei, valamint táncművészti produkciók, továbbá meghatározott TEÁOR-számú egyéni vállalkozók is.
A kulturális helyszíneken és oktatási intézményekben megvalósuló produkciók mellett idén is kiemelt figyelmet kapnak a kultúrstratégiai intézmények.

A jelentkezéssel kapcsolatos részletes információk, határidők, valamint a produkciós feltételek és a választható programelemek részletesen megtalálhatók a Déryné Program hivatalos felületén.

(Illusztráció: Pixabay)

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 19. 08:24, csütörtök | Helyi

Új helyen a halottakkal kapcsolatos ügyintézés

Mutatjuk, hol találja meg az új irodát a Petz-kórházban.

2026. Március 19. 08:15, csütörtök | Helyi

Határozat érkezik az autósoknak a NAV-tól

Március 10-től folyamatosan érkeznek a NAV-tól a gépjárműadó-határozatok a győri autósokhoz is.

2026. Március 19. 07:06, csütörtök | Helyi

Jó hír: csökken nálunk a koronavírus örökítőanyag koncentrációja

Országos szinten stagnált a koronavírus örökítőanyagának átlagkoncentrációja a szennyvízben – közölte a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ (NNGYK) honlapján.

2026. Március 18. 08:27, szerda | Helyi

Kiszedték az uszadékfát a holtágról

A Sporthorgász Egyesületek Győr-Moson-Sopron Megyei Szövetsége megkereste a győri önkormányzatot a Mosoni-Duna holtágon egyre nagyobb gondot okozó uszadékfa eltávolításával kapcsolatosan.